DODAJ

Wrocław: Inwestor odwołuje się od decyzji urzędników. Szykują się duże zmiany na Wojszycach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Inwestor odwołuje się
Mariusz Bartodziej
2018-04-06 12:33:30
Firma GB Sp. z o.o., działająca na rynku energetycznym, stara się o zgodę na budowę osiedla przy ulicy Iwaszkiewicza już od ubiegłego roku. W marcu złożyła zażalenie, ponieważ magistrat nie zatwierdził jej projektu. To jedna z kilku inwestycji planowanych na Wojszycach.

Firma Hercena 7 GB Sp. z o.o. Sp. k. odwołała się 22 marca od decyzji prezydenta miasta. Odmówił 5 marca udzielenia pozwolenia na budowę przy ul. Iwaszkiewicza, w pobliżu ul. Iłłakowiczówny, zespołu domów jednorodzinnych i budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym wraz z infrastrukturą techniczną. Inwestor nie zdradza szczegółów planowanego przedsięwzięcia.

Jesteśmy w trakcie ustalania działań strategicznych i marketingowych, w związku z czym nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na pańskie pytania – mówi nam Daniel Binko z GB Sp. z o.o.

Wrocławska firma GB Sp. z o.o. działa na rynku energetycznym od 2004 roku. Realizuje również projekty w sektorach gazowniczym oraz chemicznym/petrochemicznym.

Plany budowy już w zeszłym roku


Hercena 7 GB stara się o zgodę na realizację tej inwestycji już od czerwca ubiegłego roku, o czym informowaliśmy w listopadzie.

Złożyła 30 października wniosek o pozwolenie na budowę zespołu domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym. Osiedle ma powstać na Wojszycach, na działce 13/4 o powierzchni niemal 4,4 tys. mkw.

UM Wrocławia


Inwestor starał się uzyskać zgodę na realizację przedsięwzięcia już 26 czerwca. Wtedy planował budowę budynku wielorodzinnego z garażem i zespołu domów jednorodzinnych, o łącznej kubaturze ponad 8,3 tys. metrów sześciennych. Jeszcze w sierpniu uzupełniał dokumentacje, a 25 września wycofał się ze swoich planów. Osiedle zaprojektowała Agnieszka Włodarczyk, właścicielka pracowni chillHouse Sp. z o.o. Przygotowała m.in. projekt budynków wielorodzinnych dla Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o., które mają stanąć przy ulicy Orawskiej na Ołtaszynie.

Na Wojszycach powstaną setki mieszkań w kilku lokalizacjach

Mieszkańcy Wojszyc mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości kolejnych inwestycji mieszkaniowych w różnych miejscach.

Pod koniec marca informowaliśmy o sprzedaży miejskiej nieruchomości przy ul. Grota-Roweckiego.


Natomiast w połowie marca pisaliśmy o kilku planowanych inwestycjach przy tej ulicy.


Do kolejnych zmian na Wojszycach dochodzi jeszcze wejście na to osiedle ogólnopolskiego dewelopera LC Corp S.A., o czym informowaliśmy w styczniu.

Dużą inwestycję mieszkaniową planuje także Vastbouw Polska Sp. z o.o., o której pisaliśmy także w styczniu.

Do tego dochodzi jeszcze planowana sprzedaż państwowego terenu o powierzchni ponad 4 ha, o czym pisaliśmy w lutym.