DODAJ

Wrocław: Profit zbuduje osiedle na tyłach galerii wnętrz na Szczepinie

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Profit zbuduje osiedle
Mariusz Bartodziej
2019-10-14 08:16:31
Wrocławski deweloper przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji w tej części miasta. Wzniesie budynek mieszkalny za Domarem przy ulicy Braniborskiej. Czeka na niezbędne zgody.

Profit Development S.A. złożył 25 września wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Braniborskiej na Szczepinie (za Galerią Wnętrz Domar) budynku wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym. Inwestycja obejmuje działki nr 13/21, 13/23 oraz 13/24, o łącznej powierzchni 3 468 mkw. Projekt przygotowuje pracownia Q2Studio Sp. z o.o. Sp. k. Deweloper nie zdradza na razie szczegółów przedsięwzięcia.

UM Wrocławia


Sąsiedztwo się zmieni

W najbliższej okolicy szykują się duże zmiany. Miasto przygotowuje do sprzedaży nieruchomość przy ul. Braniborskiej 54-56. Składają się na nią działki nr 11/3 i 12, o pow. w sumie 2 224 mkw. Stoją na nich dwa trzypiętrowe budynki mieszkalne oraz obiekt gospodarczy. Teren nie jest objęty planem miejscowym, więc inwestor będzie musiał dostać decyzję o warunkach zabudowy.

UM Wrocławia


UM Wrocławia


Ponadto ma zniknąć centrum biurowo-handlowo-usługowe przy ul. Braniborskiej 58-68, będące siedzibą Smartexu. W lutym przedstawialiśmy szczegóły decyzji o warunkach zabudowy, o którą wnioskował Dekpol S.A. Planuje realizację budynku mieszkalno-usługowego. Biedronka przeniosła się już do sąsiedniej galerii Domar.

fot. Mariusz Bartodziej


Natomiast przy pobliskim placu Orląt Lwowskich ma powstać hotel. Magistrat sprzedał w lutym za ponad 30 mln zł (cena wywoławcza wynosiła przeszło 12 mln zł) nieruchomość o powierzchni niespełna 3,3 tys. mkw. Nowym właścicielem jest spółka z grupy Genfer Hotels. Chce zbudować obiekt z blisko 340 pokojami.

investphoto