Wrocław: Murowana – Profit Development zbuduje prawie 150 mieszkań na Swojczycach źródło: materiały inwestora

Wrocław: Murowana – Profit Development zbuduje prawie 150 mieszkań na Swojczycach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Murowana
adresWrocław, Byczyńska
inwestorPROFIT Development
projektantZAH Sp. z o.o.
REKLAMA
To będzie pierwsza inwestycja tego wrocławskiego dewelopera w tej części miasta. Powstanie tuż obok osiedla Na Ustroniu od Archicomu. W czterech trzykondygnacyjnych budynkach będą dostępne 134 mieszkania – największe o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych. Mieszkańcy skorzystają m.in. z placu zabaw i urządzeń sportowych.
Profit Development S.A. nabył już nieruchomość i uzyskał prawomocne pozwolenie (magistrat wydał je w czerwcu) na budowę przy zbiegu ulic Byczyńskiej i Murowanej czterech budynków wielorodzinnych. Ich łączna kubatura wyniesie 35,6 tys. metrów sześciennych. Staną na działkach nr 33/2, 34/2 oraz 19, o powierzchni w sumie 17 011 mkw. Projekt przygotowała wrocławska pracownia ZAH Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą będzie spółka PolKonBud z grupy Profit Development. Budowa ma ruszyć w marcu 2020 roku, a zakończyć się w IV kwartale 2021 r. Wtedy też inwestycja trafi do użytku, za to do sprzedaży – planowo w listopadzie tego roku.
Osoby zainteresowane już od września będą mogły zamówić ofertę premierową. Wszyscy, którzy to zrobią, otrzymają tradycyjnie na kilka dni przed rozpoczęciem przedsprzedaży ofertę specjalną z okazji premiery inwestycji – mówi nam Artur Smoleń dyrektor działu sprzedaży o/Wrocław w Profit Development.
UM Wrocławia
fot. Jakub Zazula

Miejsca parkingowe dla mieszkańców i gości

Na Murowaną złożą się cztery dwupiętrowe budynki o łącznej pow. użytkowej mieszkań około 7 000 mkw. Znajdą się w nich 134 mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe, o metrażach 38-82 mkw. Dostępne będą lokale zarówno z aneksem, jak i wydzieloną kuchnią. Do tych zlokalizowanych na parterze będą przynależeć ogrody o powierzchni do 100 mkw., a na wyższych kondygnacjach – balkony wykończone deską tarasową.
REKLAMA
Deweloper zaplanował na pow. ok. 3 000 mkw. zieleń, plac zabaw, urządzenia sportowe i tereny rekreacyjne. Ponadto zaplanował 155 naziemnych miejsc postojowych (w tym 21 dla gości), stanowiska dla rowerów, a także komórki lokatorskie. Teren inwestycji będzie monitorowany.
Osiedle wyróżniać będzie elegancka elewacja budynku, na której w odpowiednich proporcjach współgrają drewno, biały tynki i cegła – podkreśla Artur Smoleń. – Tradycyjny dach dwuspadowy dzięki prostej formie i pokryciu płaską dachówką w kolorze antracytowym doskonale komponuje się z nowoczesną elewacją. Na uwagę zasługują również duże okna w mieszkaniach, dzięki którym wnętrza będą bardzo dobrze doświetlone naturalnym światłem a bryła budynku wygląda lekko i atrakcyjnie.
Więcej wizualizacji w galerii.
materiały inwestora

Więcej mieszkań i nowy park

Tuż obok inwestycji planowanej przez Profit Development Archicom S.A. utworzył prawie 200 mieszkań w ramach projektu Na Ustroniu. Za to po drugiej stronie ul. Byczyńskiej będzie budować Agencja Reklamowa Czart Sp. z o.o. W kwietniu informowaliśmy, że uzyskała pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych.
Za to niedaleko powstaje Swojczycki Park Czarna Woda. Miasto dopłaciło do realizacji dwóch etapów przedsięwzięcia, wartej niemal 1 mln zł. Wykonawca zbuduje m.in. ścieżki i pomost z leżakami, a także nasadzi dodatkową zieleń. Szerzej pisaliśmy o tej inwestycji w maju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA