Murowana. Osiedle z prywatną strefą rekreacyjną powstaje na Swojczycach źródło: Profit Development

Murowana. Osiedle z prywatną strefą rekreacyjną powstaje na Swojczycach

FILM
Artykuł sponsorowany
Murowana
adresWrocław, Byczyńska
inwestorPROFIT Development
projektantZAH Sp. z o.o.
REKLAMA
Duży plac zabaw tuż pod domem i prywatna przestrzeń sportowo-rekreacyjna – to wszystko będą mieć do dyspozycji mieszkańcy Osiedla Murowana na Swojczycach. Dodając do tego cichą i zieloną okolicę, kameralną zabudowę i coraz lepsze połączenia komunikacyjne, otrzymujemy wymarzone miejsce do życia.
Profit Development przy ulicy Murowanej buduje cztery dwupiętrowe budynki, w których znajdą się 134 wygodne 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkania. Wszystkie wyposażone w prywatne strefy relaksu, czyli balkony lub duże ogródki, o powierzchni nawet 165 metrów kwadratowych. 
– Projektanci postawili na prostą formę architektoniczną  elegancką elewację, duże okna i dobrze doświetlone pomieszczenia. Zadbano też o detale wykończenia, takie jak deski tarasowe na balkonach. Do użytku mieszkańców oddany zostanie naziemny parking – zapowiada deweloper.
Pomyślano nie tylko o wygodzie, ale i o bezpieczeństwie przyszłych mieszkańców. 
- Drzwi wejściowe do mieszkań będą o zwiększonej odporności na włamanie, a okna mieszkań parterowych zostaną zaopatrzone w rolety. Wjazd na teren osiedla dodatkowo zabezpieczymy szlabanem. Ponadto, w każdej z klatek znajdą się pomieszczenia na rowery – wyjaśniają przedstawiciele Profit Development.Strefa rekreacyjna dla mieszkańców i duży plac zabaw dla najmłodszych
Jak podkreśla deweloper, Murowana to wyjątkowe osiedle między innymi ze względu na rozległy, prywatny kompleks sportowo-rekreacyjny. 
– Na powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych przygotowaliśmy boisko do piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko do koszykówki i siatkówki oraz trawiasty kort do gry w kometkę. Wszystko uzupełnione zielenią wysoką i niską stanowić będzie nie tylko bezpieczną przestrzeń dla młodszych i starszych miłośników sportu, ale także miejsce integracji mieszkańców – wyliczają przedstawiciele Profit Development.
REKLAMA
Ze strefy sportowo-rekreacyjnej skorzystają także mieszkańcy willi miejskich Działoszyńska, czyli innej inwestycji tego dewelopera. Z kolei z myślą o najmłodszych mieszkańcach zaplanowano duży i bezpieczny plac zabaw, położony z dala od ulicy i ruchu samochodowego. 
 Różnorodność urządzeń sprawi, że wspólna zabawa nigdy się nie będzie nudzić, a każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Będą zjeżdżalnie, huśtawki, ścianki wspinaczkowe i wiele innych atrakcji, które sprzyjają zarówno nawiązywaniu pierwszych przyjaźni przez dzieci, jak i budowaniu więzi sąsiedzkich przez rodziców – zapewnia deweloper.Ze Swojczyc do centrum miasta pociągiem albo tramwajem
Przyszłych mieszkańców na pewno ucieszy fakt, że dostępność komunikacyjna Swojczyc w najbliższych latach ulegnie znacznej poprawie. Wrocławski magistrat rusza bowiem właśnie z projektowaniem trasy tramwajowej na to osiedle. Pętla na Swojczycach powstanie w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej, a obok miasto wybuduje parking na ponad 180 samochodów. Nowa linia tramwajowa będzie także buspasem. 
To nie koniec dobrych informacji. Jeszcze w tym roku, po 21 latach, planowane jest wznowienie połączeń kolejowych na trasie z Jelcza Miłoszyc do Wrocławia. Dzięki rewitalizacji linii kolejowej nr 292, mieszkańcy Swojczyc będą mieli dostęp do wygodnych podróży pociągiem zarówno w kierunku centrum Wrocławia, jak i w stronę podwrocławskich miejscowości.
Swojczyce to osiedle, które dynamicznie rozwija się nie tylko pod względem komunikacji publicznej. W bezpośredniej okolicy ulicy Murowanej mieszkańcy znajdą wszystko, co potrzebne do wygodnego życia: żłobki, przedszkola, przychodnie lekarskie, sklepy czy piekarnie. Nieopodal osiedla powstaje także nowe centrum handlowe. 
Miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu ucieszą z pewnością liczne trasy spacerowe, biegowe czy rowerowe wzdłuż Odry, a tym, którzy lubią odetchnąć wśród zieleni i w otoczeniu natury, na pewno przypadnie do gustu Swojczycki Park Czarna Woda, realizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Mówiąc krótko: Swojczyce to świetne miejsce do życia!
REKLAMA