DODAJ

Wrocław: Archicom wzbogaci swoją ofertę na Swojczycach. W planach blisko 400 mieszkań

Wrocław
Wrocław: Archicom wzbogaci swoją
Mariusz Bartodziej
2018-05-29 12:33:32
Wrocławski deweloper realizuje w tej części miasta wieloetapowe osiedle Olimpia Port. Teraz zamierza wybudować kolejne budynki wielorodzinne. Za nieruchomość zapłacił prawie 20 mln zł netto.

Spółka Archicom Marina Sp. z o.o. - 3 Sp. k., zależna od Archicom S.A., kupiła od niewymienionej z nazwy spółki z o.o. prawo użytkowania wieczystego do 5 grudnia 2089 roku nieruchomości na Swojczycach. Jej łączna powierzchnia wynosi 2,5964 ha. Powstanie na niej około 360 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej.

Wartość transakcji wyniosła 18 mln 550 tys. zł netto. Deweloper sfinansował ją z wrześniowej emisji akcji serii F. Pozyskał wówczas 36 mln 81 tys. zł.

O planach Archicomu informowaliśmy w styczniu. Nie zdradza jeszcze lokalizacji przejętego terenu. Nie odpowiada też, czy będzie kontynuował na nim realizację Olimpii Port, czy zbuduje nowe osiedle.

Ambitne plany

Archicom wprowadzi do sprzedaży w niedalekiej przyszłości kilka inwestycji. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o zakupie kolejnej działki na Nowych Żernikach, gdzie zrealizował już Spiralę Czasu.

Zamierza również wybudować ponad 500 apartamentów oraz biurowiec przy alei Karkonoskiej, o czym pisaliśmy w styczniu.

Jeszcze więcej, niemal 800 mieszkań, zamierza utworzyć prawdopodobnie na Oporowie. O tej inwestycji pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.

Niewiele mniej lokali chce utworzyć na Krzykach. Za nieruchomość zapłaci prawie 50 mln zł netto. O szczegółach pisaliśmy także w październiku.

Mieszkań na Swojczycach przybywa

W tej części miasta swoje inwestycje prowadzą także inni deweloperzy. Inkom S.A. wprowadził w styczniu do sprzedaży drugi etap Nowego Portu. Przy ulicy Chałupniczej powstanie ponad 70 mieszkań.

Materiały inwestora


Niemal setkę mieszkań dołoży Arkop Deweloper w ramach Polany Miłoszyckiej. O szczegółach tego przedsięwzięcia pisaliśmy w kwietniu.

materiały projektanta