Wrocław: Miasto musi ponownie szukać nabywcy działki na Swojczycach z zabytkowym domemźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto musi ponownie szukać nabywcy działki na Swojczycach z zabytkowym domem

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Urzędnicy wyłonili właściciela terenu przy ulicy Miłoszyckiej we wrześniu. Drugi z uczestników przetargu odwołał się jednak od wyniku, dlatego konieczne jest drugie postępowanie. W przyszłości pójdzie pod młotek także sąsiednia działka.
Magistrat ogłosił 15 października ponowny przetarg na sprzedaż działki nr 2/6 przy ul. Miłoszyckiej 9. Cena wywoławcza wynosi 420 tys. zł (jest zwolniona z podatku VAT). Licytacja odbędzie się 7 grudnia.
UM Wrocławia
Pierwsze postępowanie, z taką samą ceną minimalną, urzędnicy rozstrzygnęli 12 września. Wzięły w nim udział dwie osoby fizyczne. Zwycięzca zaoferował 425 tys. zł.
18 września do urzędu miejskiego wpłynęła skarga, złożona przez uczestnika przetargu, na czynności związane z przeprowadzeniem przetargu na sprzedaż tej nieruchomości. Została uznana za zasadną, w związku z tym postępowanie zostało 25 września unieważnione – wyjaśnia nam Maja Wysocka z biura prasowego magistratu.
Na działce o powierzchni 967 mkw. znajdują się dwa budynki. Jeden z nich, mieszkalny (dwulokalowy), parterowy z poddaszem i piwnicą, jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Jego powierzchnia całkowita wynosi 318 mkw., a stopień zużycia technicznego 70 procent. Drugi to obiekt gospodarczy o pow. zabudowy 42 mkw. Nieruchomość nie jest objęta planem miejscowym, dlatego nowy właściciel będzie musiał w przypadku remontu wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.
UM Wrocławia

Sąsiedzki dom również na sprzedaż

Miasto planuje również zbyć sąsiedzki teren przy ul. Miłoszyckiej 10, o powierzchni 1000 mkw. Nie wyznaczyło jeszcze daty licytacji ani ceny wywoławczej. Plan miejscowy przewiduje utworzenie na nim zabudowy jednorodzinnej, a także m.in. obiektów usługowych, edukacyjnych bądź kulturowych.
Nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym w trakcie wykwaterowania [także wpisanym do gminnej ewidencji zabytków – przyp. red.] i budynkami gospodarczymi, przeznaczonymi do rozbiórki – informują urzędnicy.
REKLAMA
UM Wrocławia
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Swojczyce się zmieniają

Przybywa inwestycji w tej części miasta. Przy ul. Miłoszyckiej nowe osiedle buduje Arkop Deweloper. W ramach Polany Miłoszyckiej powstanie blisko 100 mieszkań w różnorodnej zabudowie. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.
materiały projektanta
Kolejne bloki postawi także Archicom S.A., realizujące w tym rejonie Olimpię Port. W maju donosiliśmy, że kupił nieruchomość pod blisko 400 lokali mieszkalnych.
Ponadto wzbogaci się oferta usługowa na Swojczycach. W październiku przedstawialiśmy szczegóły centrum handlowego Swoja Olimpia, za które odpowiada Womak Holding S.A.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA