Wrocław: Villa Elegante – Comodomo buduje na Wojszycach wille inspirowane architekturą południa źródło: materiały inwestora

Wrocław: Villa Elegante – Comodomo buduje na Wojszycach wille inspirowane architekturą południa

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Villa Elegante
adresWrocław, Grota-Roweckiego/Tulipanowa
inwestorComodomo Sp. z o.o. Sp. k.
projektantArchipelag Robert Wójciak
REKLAMA
Na nowym osiedlu wrocławskiego dewelopera pomiędzy ulicami Grota-Roweckiego a Tulipanową powstaną trzy budynki z siedmioma lokalami. Ceny wszystkich przekraczają milion złotych. Nabywcy wprowadzą się w przyszłym roku.
Comodomo Sp. z o.o. rozpoczął w marcu budowę ogrodzonego osiedla na Wojszycach pomiędzy ul. Grota-Roweckiego a Tulipanową (tuż obok Grota-Roweckiego 85). Powstaje na działkach nr 11/9, 11/16, 11/17, 11/18, 44/3 oraz 44/4 o łącznej powierzchni 4 368 mkw. Generalnym wykonawcą jest HEA Konstrukcje Sp. z o.o. Inwestycja ma być gotowa do 31 marca 2020 roku. Jej sprzedaż prowadzi Iglica Nieruchomości. Ceny wynoszą od 1 092 243 do 1 363 061 zł (6 901-7 913 zł/mkw.).
UM Wrocławia

Trzy budynki, siedem domów

Na Villę Elegante złożą się trzy piętrowe budynki z siedmioma lokalami. Pięć z nich to domy pięcio- (156,2-182,2 mkw.), a dwasześciopokojowe (172,25-172,39 mkw.). Przynależą do nich balkony lub tarasy, a ponadto po jednym miejscu parkingowym we wbudowanym garażu oraz po jeden/dwa na terenie inwestycji. Wysokość pomieszczeń wyniesie 2,6-2,79 m. Projekt przygotowała pracownia Archipelag Robert Wójciak.
Inspiracją dla architektów był uniwersalny styl sięgający korzeniami włoskiego renesansu, a także tradycje zabudowy lokalnej. Fasady przyciągają wzrok idealnymi proporcjami i wyglądem zgodnym z najbardziej uniwersalnym wyobrażeniem o domu – przekonuje deweloper.
Więcej wizualizacji w galerii.
REKLAMA

Nowe osiedla w sąsiedztwie i nie tylko

W okolicy inwestycji Comodomo, przy ul. Grota-Roweckiego, ma powstać osiedle szeregówek. Zajmie działki częściowo zabudowane domem. Informowaliśmy o tym w marcu ubiegłego roku.
W tym samym miesiącu wspominaliśmy, że miasto sprzedało nieruchomość zlokalizowaną pod nr 81a. Zwycięzca zapłacił ponad pół miliona złotych.
Za to w innej części osiedla, tuż przy planowanej szkole, buduje Develia S.A. (dawniej LC Corp). Małe Wojszyce to dwa budynki wielorodzinne z przeszło 60 mieszkaniami. O szczegółach pisaliśmy w lutym.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA