Wrocław: Meteos – dziesiątki mieszkań i stacja meteorologiczna na Sołtysowicach od Comodomo

Wrocław: Meteos – dziesiątki mieszkań i stacja meteorologiczna na Sołtysowicach od Comodomo

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper przygotowywał się do inwestycji przy alei Poprzecznej już w 2017 roku. Zakończył wyburzenia, a w najbliższych miesiącach ruszy z budową osiedla obejmującego 50 mieszkań i blisko 30 apartamentów hotelowych.
Comodomo Sp. z o.o. otrzymał 1 marca (po ponad trzech miesiącach) dwa pozwolenia na budowę przy al. Poprzecznej. Pierwsze dotyczy obiektu hotelowego o kubaturze 6,6 tys. metrów sześciennych (przy Poprzecznej 49), a drugie budynku wielorodzinnego o kubaturze 12,4 tys. metrów (zlokalizowanego pod nr 53-55). Inwestycja obejmie działki nr 4/4, 4/5, 4/6, 4/7 oraz 4/10, o łącznej powierzchni prawie 8 tys. mkw. Deweloper zakończył w grudniu wyburzanie istniejących na nich obiektów. O jego planach donosiliśmy już w lutym ubiegłego roku. Drugi z jego najnowszych projektów to Villa Elegante na Wojszycach, o której pisaliśmy w lipcu.
UM Wrocławia

Mieszkania, hotelowe apartamenty i stacja meteorologiczna

Osiedle Meteos trafi do sprzedaży we wrześniu (zajmie się tym Iglica Nieruchomości). Ceny wyniosą 6 400-7 200 zł/mkw. Budowa ruszy na przełomie października/listopada i potrwa dwa lata.
Powstanie czterokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej około 2 520 mkw. Znajdzie się w nim 50 mieszkań o metrażach 30-61 mkw. Nabywcy skorzystają z 60 zewnętrznych miejsc parkingowych. Powierzchnia drugiego obiektu, o takiej samej liczbie kondygnacji, wyniesie 1 230 mkw. Będzie w nim dostępnych 28 apartamentów hotelowych o powierzchniach 27-55 mkw. Deweloper zaplanował 19 stanowisk dla samochodów, w tym pięć na parterze budowli. Ponadto przewidział lokal usługowy o pow. 100 mkw.
Meteos będzie nowoczesnym osiedlem wyposażanym w windy, gdzie priorytetem podczas projektowania były bardzo niskie koszty eksploatacyjne, które mieszkańcy będę ponosić przez cały okres życia technicznego inwestycji – zapowiada Comodomo.
Inwestycję wyróżni zamontowana na jej terenie stacjameteorologiczna. Będzie przynosić pełen pakiet informacji, łącznie z lokalną prognozą pogodą i aktualną temperaturą odczuwalną. Ponadto na osiedlu znajdzie się plac zabaw. Projekt przygotowała Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka.
Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.

Trzy tysiące mieszkań od Lokum i to nie koniec

Przy al. Poprzecznej zamierza inwestować także Lokum Deweloper S.A. We wrześniu ubiegłego roku zawarł dwie przedwstępne umowy dotyczące nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości łącznej powierzchni ok. 15 ha. Chce sfinalizować transakcje, szacowane na 100 mln zł netto, w 2021 roku. Aktualnie prowadzi prace planistyczne. Planuje realizację 3 000 lokali w perspektywie 2022 r.+.
W okolicy buduje też Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. W dwóch trzypiętrowych budynkach w ramach Uroczyska powstaje 111 mieszkań dwupokojowych i 26 trzypokojowych. Są dostępne w metrażach od 36,5 do 68,7 mkw. Mieszkańcy będę mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym i windy. Prace mają się skończyć jeszcze w tym roku.
materiały inwestora
Do tego dochodzi Sołtysowicka 21c od Republiki Wnętrz, czyli 250 mikro mieszkań o powierzchniach od 14,5 do 45 mkw. w obiekcie z parkingiem podziemnym.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA