DODAJ

Wrocław: Biurowiec przy torach kolejowych na Sołtysowicach idzie pod młotek

Wrocław
Wrocław: Biurowiec przy torach
Mariusz Bartodziej
2019-10-23 08:04:03
Prywatną nieruchomość przy zbiegu ulic Koszarowej i Sołtysowickiej zajął komornik. Jej wartość wynosi prawie cztery miliony złotych, jednak licytacja rozpocznie się od niemal trzech milionów. Teren nie jest objęty planem miejscowym.

W Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej odbędzie się 4 listopada licytacja w związku z postępowaniem komorniczym. Chodzi o teren położony przy ul. Sołtysowickiej 15b, tuż przy torach kolejowych, należący do osoby fizycznej. Powierzchnia działki nr 1/17 wynosi 2 142 mkw. Stoi na niej budynek biurowo-magazynowo-usługowy o pow. zabudowy 893 mkw. i pow. użytkowej 1 290 mkw.

Wartość nieruchomości oszacowano na 3 mln 741 tys. zł. Cena wywoławcza stanowi 75% tej kwoty, czyli 2 mln 806 tys. zł. To teren komercyjno-biurowy. Nie jest objęty planem miejscowym, w związku z czym inwestor będzie musiał wystąpić o warunki zabudowy.

UM Wrocławia


Sołtysowice w rozbudowie

Tuż obok Republika Wnętrz realizuje mikoapartamentowiec Sołtysowicka 21c. W budynku o czterech/pięciu kondygnacjach nadziemnych pomieści się 250 lokali o metrażach od 14,5 do 45 mkw. Dostępny będzie garaż podziemny.

Materiały inwestora


Na tym nie koniec zmian przy ul. Sołtysowickiej. W ubiegłym miesiącu przedstawialiśmy inwestycję Kameralne Sołtysowice. Lucas Dom Sp. z o.o. Sp. k. zbuduje dwupiętrowy budynek wielorodzinny z ponad 20 mieszkaniami o powierzchniach do 72 mkw. Informowaliśmy wówczas, że miasto ogłosiło już przetarg na sprzedaż pobliskiej nieruchomości. Cena wywoławcza wynosi niemal 2 mln zł netto.

materiały inwestora


Natomiast przy ul. Lekcyjnej ma powstać osiedle willi miejskich. Spółka Mila Sp. z o.o. Sp. k. zdążyła rozpocząć i zawiesić starania o uzyskanie pozwolenia na budowę, o czym donosiliśmy we wrześniu.

Za to przy al. Poprzecznej osiedle Meteos zrealizuje Comodomo Sp. z o.o. Oferuje 50 mieszkań i blisko 30 apartamentów hotelowych w dwóch budynkach. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.

materiały inwestora