Rozpoczęła się przebudowa przystanku kolejowego Wrocław Brochówźródło: PKP PLK S.A.

Rozpoczęła się przebudowa przystanku kolejowego Wrocław Brochów

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na przystanku Wrocław Brochów będą windy, wyższy peron z odnowiona wiatą, wyremontowane przejście podziemne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły blisko 7 mln zł na poprawę komfortu podróżnych i dostosowanie przystanku do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
W listopadzie rozpoczęły się prace przy przebudowie przystanku Wrocław Brochów. Przystanek zapewnia podróże pociągiem w kierunku Brzegu, Opola, Jelcza, Wrocławia Głównego. Codziennie zatrzymuje się ok. 80 pociągów. W przyszłym roku, po zakończeniu prac znacznie łatwiejszy będzie dostęp do pociągów.
Dla podróżnych przygotowany zostanie dwukrawędziowy peron – pociągi będą się zatrzymywały na obu przylegających do peronu torach. Po przebudowie peron będzie wyższy, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z wagonów. Wygodniejsze podróże zapewni odnowiona długa wiata. Utrzymany będzie historyczny charakter obiektu m.in. przez odpowiednio dobrane detale – m.in. zegar i oświetlenie.
PKP PLK S.A.
Prace obejmą przejście podziemne. Znaczącym udogodnieniem będą windy, które umożliwią dostęp do peronu osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych.
Na czas prac, dla podróżnych dostępny jest peron przylegający do budynku dworca. Później zostanie on uporządkowany i zabezpieczony
REKLAMA
Historyczny charakter brochowskiego kompleksu stacyjnego wymaga, by prace prowadzone były w porozumieniu z konserwatorem zabytków
Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmuje również przebudowę torów oraz wymianę rozjazdów. By prace nie wpływały na kursowanie pociągów, wcześniej przygotowane zostały warunki do sprawnego przejazdu składów przez stację Wrocław Brochów.
Zakończenie prac przewidziane jest w drugiej połowie 2021 r. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych.
Wrocław Brochów to kolejny przystanek, który w aglomeracji wrocławskiej zapewni lepszy dostęp do pociągów dla wszystkich podróżnych. Obecnie modernizowany jest przystanek Wrocław Muchobór i budowane są 2 nowe przystanki Wrocław Szczepin oraz Iwiny. Od grudnia ubiegłego roku dostępny jest nowy przystanek Mokronos Górny, koło Wrocławia, na trasie do Jaworzyny Śląskiej.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA