Trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin fot. Jakub Zazula

Trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin

ZDJĘCIA
REKLAMA
Nad ulicą Długą trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Inwestycja jest połączona z przebudową wiaduktu i budową nowej trasy tramwajowej przez Popowice. Docelowo powstanie tutaj zintegrowany węzeł przesiadkowy kolejowo-tramwajowo-autobusowy.
Projekt zakłada budowę nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin zlokalizowanego na trasie KaletyKluczborkOleśnicaWrocław Mikołajów. W miejscu, które obecnie nie jest skomunikowane z miejskim transportem publicznym, powstaną perony z dojściami, schodami, windami oraz wiatami. W ramach prac przebudowany jest również wiadukt kolejowy nad ul. Długą.
PKP Polskie Linie Kolejowe SA
fot. Jakub Zazula
Nowy przystanek Wrocław Szczepin budowany jest w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego nad ul. Długą – na trasie z Wrocławia Głównego w kierunku Oleśnicy i Trzebnicy, między stacjami Wrocław Mikołajów i Wrocław Nadodrze. Jak zapowiadają przedstawiciele PKP PLK, będzie tu punkt przesiadkowy między koleją a komunikacją miejską, a mieszkańcy miasta i aglomeracji zyskają dogodniejsze możliwości podróży.
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Wartość inwestycji "Budowa przystanku kolejowego Wrocław Szczepin na linii nr 143 wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Długą we Wrocławiu oraz niezbędną infrastrukturą" wynosi łącznie blisko 46 mln zł, z czego ponad 34,8 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych POIiŚ. Zakończenie prac przewidziane jest w połowie 2021 r.
Pięć kolejnych nowych przystanków kolejowych zostanie wybudowanych na odnawianej trasie z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc oraz w Iwinach na trasie w kierunku Strzelina.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA