Wrocław: Lokalna stacja meteorologiczna powstanie na osiedlu Meteos. Buduje je Comodomo źródło: materiały inwestora

Wrocław: Lokalna stacja meteorologiczna powstanie na osiedlu Meteos. Buduje je Comodomo

WIZUALIZACJE
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Wrocławski deweloper realizuje nową inwestycję na Sołtysowicach zgodnie z harmonogramem. Oferuje w pierwszym budynku kilkadziesiąt mieszkań. Nabywcy skorzystają z własnej stacji meteorologicznej. – Chcieliśmy wyróżnić się na tle innych inwestycji i zaoferować klientom coś unikatowego, a jednocześnie niesłychanie przydatnego – podkreśla prezes Andrzej Balcer.
Comodomo Sp. z o.o. to deweloper znany z realizacji projektów w segmencie premium, takich jak wille miejskie Quadrini na Gaju, domy Villa Elegante na Wojszycach i renowacja kamienicy Casa Solare. Tym razem postawił na północną część miasta, a konkretnie na Sołtysowice. Z budową przy alei Poprzecznej 53-55 ruszył w listopadzie ubiegłego roku, a termin zakończenia wyznaczył na wrzesień 2021 r. Sytuacja w kraju spowodowana epidemią koronawirusa nie wpłynęła na tempo prowadzenia robót.
Prace idą zgodnie z harmonogramem, nie ma żadnych oznak opóźnienia terminu realizacji – zapewnia Andrzej Balcer, prezes zarządu Comodomo. – Budujemy już drugie piętro, a pod koniec wakacji inwestycja powinna być "pod dachem".
Sprzedaż, którą prowadzi Iglica Nieruchomości, również przebiega zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Umowy deweloperskie rozpoczęto podpisywać w marcu, a już blisko 40% lokali znalazło nabywców. Zapytania o wolne mieszkania nie ustają mimo ograniczonych możliwości kontaktu.
Cały czas notujemy zainteresowanie klientów – zwraca uwagę Andrzej Balcer. – Kontaktujemy się z nimi przede wszystkim drogą majlową. Następnym kanałem przekazywania informacji jest telefon.
materiały inwestora

Unikatowe rozwiązanie w skali kraju

Wśród aspektów, dla których wrocławianie zdecydowali się na zakup lokalu na osiedlu Meteos, jest obecność innowacyjnego rozwiązaniawłasnej stacji meteorologicznej. Dzięki niej mieszkańcy zyskają szybki dostęp do dokładnych i kompleksowych danych o lokalnej (nie tylko) pogodzie.
Chcieliśmy wyróżnić się na tle innych inwestycji i zaoferować klientom coś unikatowego, a jednocześnie niesłychanie przydatnego – mówi prezes Comodomo.
Własna stacja meteorologiczna to niezwykle rzadkie rozwiązanie w naszym kraju, a dostarcza bardzo ważnych informacji. Przekazuje nie tylko standardowe dane, ale też szczegółowe parametry o pogodzie "za oknem".
Czasami przy temperaturze minus 10 stopni Celsjusza i dużym wietrze temperatura odczuwalna może sięgać minus 20 stopni. Ten ważny parametr nie jest w Polsce przekazywany – zwraca uwagę Andrzej Balcer. – Prawie każdy z nas codziennie sprawdza prognozę pogody. Jednak lokalna stacja pokazująca na dużych monitorach istotne parametry, a dodatkowo wyświetlająca alerty typu "będzie padać – wróć po parasol", jest rozwiązaniem unikatowym. Nie ukrywamy, że skorzystają na tym także dzieci i młodzież.
materiały inwestora

W sam raz na start

W trzypiętrowym budynku wielorodzinnym znajdzie się 50 mieszkań o średnim metrażu nieco powyżej 50 mkw. W ofercie są zarówno 30-metrowe kawalerki, jak i czteropokojowe lokale o powierzchni niespełna 60 mkw. Ceny za dostępne mieszkania zaczynają się od 6 990 zł/mkw.
Mamy zróżnicowaną ofertę metrażową mieszkań, idealne lokum na start znajdą więc u nas zarówno pary, jak i rodziny – podkreśla Andrzej Balcer. – Lokale parterowe z ogródkami stanowią w obecnej sytuacji alternatywę dla spędzenia czasu u siebie, ale na świeżym powietrzu.
Przymieszkaniowe ogródki mają powierzchnie od 30 do ponad 200 mkw. Największe są więc porównywalne z przydomowymi ogrodami. Za to nabywcy niektórych mieszkań na pierwszym piętrze zyskają dostęp do tarasów. Ponadto wszyscy skorzystają z prywatnego placu zabaw, a także z 60 zewnętrznych miejsc parkingowych. Do każdego mieszkania przewidziano komórkę lokatorską.
Budynek jest zaplanowany na planie litery "L", dzięki czemu są dostępne lokale zarówno o dużym, jak i o ograniczonym nasłonecznieniu. Mimo niedużej wysokości deweloper przewidział windy. Projekt przygotowała wrocławska pracownia Greg Architekci Sp. z o.o. Sp. k.
Więcej wizualizacji w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rozpoczęła się przebudowa przystanku kolejowego Wrocław Brochów
Na przystanku Wrocław Brochów będą windy, wyższy peron z odnowiona wiatą, wyremontowane przejście po...
W Łodzi trwa budowa kompleksu biurowego Monopolis [FILM]
Łódzki deweloper Virako buduje niemal 50-metrowy biurowiec na terenie ponadstuletniej, dawnej rozlew...
Miasto sprzedało atrakcyjną działkę tuż obok Dworca Głównego PKP [ZDJĘCIA]
Urząd Miejski sprzedał kolejną atrakcyjną działkę w samym centrum Wrocławia, nieruchomość położoną b...
Wrocław: Trwa remont mostów Pomorskich [NOWE ZDJĘCIA]
Trwa remont mostów Pomorskich we Wrocławiu. Wykonawcą remontu jest firma Pro-Tra Building Sp. z...
Wrocław na podium rankingu miast, w których żyje się najlepiej w Polsce
Po raz czwarty eksperci portalu RynekPierwotny.pl opracowali ranking warunków mieszkaniowych w miast...
Koreański koncern SK zainwestuje kolejne półtora miliarda złotych w Dąbrowie Górniczej
Spółka SK ie technology Co., ltd. należąca do Grupy SK ogłosiła oficjalnie kolejną inwestycje za nie...
Przy lotnisku w Kraków-Balice powstanie hotel Golden Tulip [WIZUALIZACJE]
W pobliżu lotniska Kraków-Balice powstanie nowy, czterogwiazdkowy hotel pod marką Golden Tulip należ...
Pod Wrocławiem powstanie duże osiedle mieszkaniowe [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Zacharzycach (gmina Siechnice) przy ulicy Kościuszki, powstanie nowe, duże osiedle...
W Sky Tower pojawi się jedna z największych atrakcji Wrocławia
Strefa rozrywki w najwyższym budynku Wrocławia - Sky Tower powiększy się o prawie 1,7 tys. mkw. nowe...
W gminie Jaworzyna Śląska zainwestuje polska firma. Będą nowe miejsca pracy
Świdnicka firma Fire Family zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST-PARK"...