DODAJ

Wrocław: Deweloperzy szykują nowe osiedla na Wojszycach. Jedno ma zająć kilka hektarów

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Deweloperzy szykują nowe
Mariusz Bartodziej
2019-07-25 09:39:13
Mieszkańcy mogą oczekiwać co najmniej dwóch nowych inwestycji mieszkaniowych przy ulicy Iwaszkiewicza. Town House GB uzyskał już pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego oraz kilku domów i wkrótce zamierza rozpocząć sprzedaż. Większe osiedle planuje na kilkuhektarowej działce na końcu drogi spółka Park Wojszyce.

Wrocławska spółka Park Wojszyce Sp. z o.o. (zarejestrowana w styczniu 2019 roku pod adresem aleja Aleksandra Brücknera 25-43) złożyła 11 lipca dwa wnioski o pozwolenie na budowę przy ul. Iwaszkiewicza na Wojszycach: "zespołu budynków jednorodzinnych" oraz "zespołu 14 budynków jednorodzinnych". Mają powstać na działce nr 8, o powierzchni 3,42 ha. Za projekt odpowiada pracownia Soonar Michał Krawczyk.

Do magistratu trafiły jeszcze (27 czerwca) dwie dokumentacje od tego samego inwestora, obejmujące tę samą parcelę. Każda z nich dotyczy zgody na budowę budynku wielorodzinnego według projektu biura MTA Architekt Tomasz Marhall.

UM Wrocławia


Po sąsiedzku też przybędzie mieszkań

W sąsiedztwie inwestycję przygotowuje także Town House GB Sp. z o.o. Sp. k. Pisaliśmy o niej w kwietniu ubiegłego roku. Dwa miesiące temu deweloper uzyskał pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem i trzech domów jednorodzinnych o łącznej kubaturze 17,6 tys. metrów sześciennych. Staną na działce 13/4 o powierzchni niemal 4,4 tys. mkw.

Town House nie udziela żadnych informacji, ale na swojej stronie zapowiada, że wkrótce rozpocznie sprzedaż osiedla Iwaszkiewicza 47. Ten projekt także przygotowała pracownia MTA Architekt Tomasz Marhall.

UM Wrocławia


Rozbudowa Wojszyc również w innym kierunku

Deweloperzy stawiają też na inne części Wojszyc. W tym miesiącu informowaliśmy, że Comodomo Sp. z o.o. buduje w rejonie ul. Grota-Roweckiego osiedle Villa Elegante. W trzech budynkach wydzieli siedem lokali. Ceny przekraczają milion złotych.

materiały inwestora


Za to w czerwcu donosiliśmy o inwestycji przy ul. Granitowej planowanej przez TPR Sp. z o.o. Sp. k. Chce postawić w sąsiedztwie ogródków działkowych niemal 70 domów jednorodzinnych.