Wrocław: Nowe bloki na Krzykach. Inwestor stara się o pozwolenie na budowęźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Nowe bloki na Krzykach. Inwestor stara się o pozwolenie na budowę

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Family Square
adresWrocław, Skarbowców
inwestorIBP Dom Sp. z o.o.
projektantArch_it
REKLAMA
Osiedle ma zająć teren o powierzchni blisko jednego hektara. Powstanie w sąsiedztwie kilku nowych inwestycji w rejonie ulic Skarbowców i Krzyckiej.
Firma Nieruchomości Daniel Kalenik z Bolesławca złożyła 14 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków wielorodzinnych z lokalami usługowymi oraz garażami podziemnymi przy ulicy Skarbowców, u zbiegu z ul. Szarugi. Staną na działce nr 223, o powierzchni ponad 8,7 tys. mkw. Za projekt odpowiada Piotr Zybura, główny projektant w pracowni Arch_it.
UM Wrocławia
Po sąsiedzku deweloperzy zrealizowali już kilka inwestycji. Za dwie z nich odpowiada Budotex Sp. z o.o.Wille Słoneczniki, czyli 8 willi miejskich po 6 lokali w każdej, oraz Apartamenty Krzyki, czyli 115 mieszkań na 5 kondygnacjach. DewelopART Sp. z o.o. Sp.k. dołożył do tego 52 lokale w ramach osiedla Ornamento.
REKLAMA

Osiedle w miejsce stadionów

Prace budowlane mogą już być prowadzone niedaleko dalej, pomiędzy ul. Racławicką a Skarbowców. Do zagospodarowania jest duży teren po stadionach WKS-u Śląsk. Za inwestycję odpowiada spółka MCA Sp. z o.o. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.

Mieszkania w sąsiedztwie nieczynnego cmentarza

Po drugiej stronie ul. Krzyckiej, pomiędzy Letnią a Polarną, zamierza inwestować Arkadia Broker. Chce wybudować zespół budynków wielorodzinnych tuż przy nieczynnym już i zaniedbanym cmentarzu św. Jana, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA