DODAJ

Wrocław: Domu już nie ma, będzie budynek wielorodzinny. Nowa inwestycja na Krzykach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Domu już nie
Mariusz Bartodziej
2019-11-05 11:22:47
Jeden z budynków przy ulicy Wawrzyniaka stał opuszczony, aż sześć lat temu go zburzono. Kilkusetmetrowa posesja nie będzie dłużej pusta – powstaną na niej mieszkania.

Prywatny inwestor otrzymał 24 września pozwolenie na budowę przy ul. Wawrzyniaka 19 na Krzykach budynku wielorodzinnego o kubaturze 3 922 metrów sześciennych. Stanie na działce nr 15/1 o powierzchni 624 mkw., gdzie do maja 2013 roku znajdował się dom jednorodzinny. Projekt przygotowała Pracownia Architektoniczna XYZ z Legionowa.

Ten sam inwestor wnioskował po raz pierwszy o zgodę na budowę w lutym ubiegłego roku. Wówczas planował realizację budynku o kubaturze 4 002 metrów sześciennych. Wycofał się pięć miesięcy później. Drugi wniosek złożył w listopadzie. Do stycznia uzupełnił dokumentację, a we wrześniu (po odwieszeniu postępowania) prowadził uzgodnienia z konserwatorem zabytków (wiele okolicznych budynków znajduje się w gminnej ewidencji zabytków).

UM Wrocławia


Więcej mieszkań na Krzykach

Nowy budynek wielorodzinny powstanie też przy ul. Mglistej. Zrealizuje go Develia S.A. Zakupiła nieruchomość za blisko 3 mln zł netto w lutym. We wrześniu rozpoczęła starania o pozwolenie na budowę. Chce zrealizować ponad 40 lokali.

Przeszło 200 dołoży w ramach pobliskiej Nowej Racławickiej. Stawia dwa czteropiętrowe budynki. Zapewni prawie 300 miejsc parkingowych. O szczegółach projektu przygotowanego przez AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. pisaliśmy w sierpniu.

fot. Jakub Zazula


Materiały inwestora