Wrocław: Miał być dom, będzie blok? Zbliża się nowa inwestycja na Lipie Piotrowskiejźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miał być dom, będzie blok? Zbliża się nowa inwestycja na Lipie Piotrowskiej

REKLAMA
Miasto sprzedało teren przy zbiegu ulic Pełczyńskiej i Tymiankowej rok temu, za ponad 100 tysięcy złotych. Zgodnie z warunkami zabudowy z 2015 roku miał tam powstać dom. Zmieniły się jednak w tym roku i teraz dopuszczają budynek wielorodzinny. Inwestor rozpoczął już starania o uzyskanie zgody na jego realizację.
Prywatny przedsiębiorca złożył 7 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Pełczyńskiej na Lipie Piotrowskiej. Ma stanąć na działce nr 26/4, o powierzchni 872 mkw. Za projekt odpowiada Architubez Pracownia Projektowa Karolina Michalska z Wrocławia.
UM Wrocławia

Miał być dom, może powstać budynek wielorodzinny

Magistrat próbował sprzedać tę parcelę w październiku 2017 roku, z ceną wywoławczą 153 tys. zł. Drugi przetarg zorganizował 17 stycznia ubiegłego roku. Oczekiwał wówczas 130 tys. zł. Zwycięzca zaoferował 131 tys. 300 zł.
Nieruchomość nie jest objęta planem miejscowym. W czerwcu 2015 roku magistrat wydał dla niej warunki zabudowy. Dopuszczały realizację domu jednorodzinnego. Jednak w zeszłym roku 30 lipca osoba fizyczna rozpoczęła starania o nową decyzję, uwzględniającą budynek wielorodzinny. Miasto przychyliło się 29 stycznia do wniosku ze względu na m.in. podobne obiekty w sąsiedztwie na działkach nr 24 oraz 25/1. Inwestor może więc postawić blok mieszkalny o powierzchni zabudowy około 148 mkw., z elewacją frontową szeroką na 17 m i krawędzią dachu na wysokości 12,5 m. Musi zapewnić przynajmniej 1,5 miejsca parkingowego na każde mieszkanie.

Sąsiednia parcela też sprzedana

REKLAMA
Urząd miasta zbył w czerwcu 2018 roku też sąsiednią działkę, nr 26/3. Inny prywatny przedsiębiorca wylicytował ją za 113 tys. 360 zł (cena wywoławcza wynosiła 104 tys. zł, a w poprzednich trzech postępowaniach 120 lub 172 tys. zł). Urzędnicy wydali w czerwcu cztery lata temu warunki zabudowy dopuszczające budowę domu jednorodzinnego. Przenieśli decyzję 8 marca na rzecz nowego właściciela nieruchomości.
UM Wrocławia

Nowe mieszkania i remont ulic

Lipa Piotrowska się rozbudowuje. W lipcu informowaliśmy o dwóch nowych inwestycjach mieszkaniowych przy ul. Waniliowej – jedna jest na etapie przygotowań, a druga (Rubicon House od K&T Dom) w trakcie realizacji.
materiały inwestora
Za to miasto wybrało w maju wykonawcę przebudowy fragmentu Pełczyńskiej i innych ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342. Inwestycja pochłonie niemal 76 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA