Wrocław: Develia przygotowuje drugą inwestycję na Krzykach. Grunt już maźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Develia przygotowuje drugą inwestycję na Krzykach. Grunt już ma

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper zakupił nieruchomość położoną przy ulicy Mglistej w tym roku. Zapłacił niemal trzy miliony złotych netto. Rozpoczął już starania o zgodę na realizację obiektu z ponad 40 mieszkaniami.
Develia S.A. (wcześniej LC Corp S.A.) złożyła 27 września wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym przy zbiegu ul. Babiego Lata i Mglistej na Krzykach. Powstanie na działce nr 39/1 o powierzchni 3 437 mkw. Projekt przygotowuje wrocławska pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. Inwestycja jest na etapie uzgadniania koncepcji.
Deweloper zakupił tę nieruchomość w lutym. Zapłacił 2,9 mln zł netto. Zrealizuje na niej budynek wielorodzinny z około 44 mieszkaniami. Do sprzedaży mają trafić jeszcze w tym kwartale.
UM Wrocławia

Nową Racławicką już budują i sprzedają lokale

REKLAMA
Develia wprowadziła już w tym roku do sprzedaży swoją pierwszą inwestycję na Krzykach. Nowa Racławicka to osiedle dwóch czteropiętrowych budynków wielorodzinnych z ponad 200 mieszkaniami i prawie 300 miejscami parkingowymi. Budowa pomiędzy ul. Racławicką a Zefirową trwa od maja. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
Materiały inwestora
Po sąsiedzku buduje Archicom S.A. Zakupił grunt o powierzchni blisko 5 ha za prawie 50 mln zł netto. Zrealizuje na nim na początek cztery budynki z niespełna 250 mieszkaniami. Docelowo postawi 11 obiektów z 800 lokalami. Planty Racławickie opisywaliśmy w maju.
Materiały inwestora
W innej części Krzyków osiedle wielorodzinne zrealizuje Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. W lipcu informowaliśmy, że rozpoczęło starania o uzyskanie pozwolenia na budowę przy ul. Skarbowców. Uzyskało je 9 sierpnia, ale 20 września wniosło o wprowadzenie zmian w zatwierdzonym projekcie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA