DODAJ

Wrocław: Develia przygotowuje drugą inwestycję na Krzykach. Grunt już ma

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Develia przygotowuje drugą
Mariusz Bartodziej
2019-10-08 13:18:30
Wrocławski deweloper zakupił nieruchomość położoną przy ulicy Mglistej w tym roku. Zapłacił niemal trzy miliony złotych netto. Rozpoczął już starania o zgodę na realizację obiektu z ponad 40 mieszkaniami.

Develia S.A. (wcześniej LC Corp S.A.) złożyła 27 września wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym przy zbiegu ul. Babiego Lata i Mglistej na Krzykach. Powstanie na działce nr 39/1 o powierzchni 3 437 mkw. Projekt przygotowuje wrocławska pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. Inwestycja jest na etapie uzgadniania koncepcji.

Deweloper zakupił tę nieruchomość w lutym. Zapłacił 2,9 mln zł netto. Zrealizuje na niej budynek wielorodzinny z około 44 mieszkaniami. Do sprzedaży mają trafić jeszcze w tym kwartale.

UM Wrocławia


Nową Racławicką już budują i sprzedają lokale

Develia wprowadziła już w tym roku do sprzedaży swoją pierwszą inwestycję na Krzykach. Nowa Racławicka to osiedle dwóch czteropiętrowych budynków wielorodzinnych z ponad 200 mieszkaniami i prawie 300 miejscami parkingowymi. Budowa pomiędzy ul. Racławicką a Zefirową trwa od maja. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.

Materiały inwestora


Po sąsiedzku buduje Archicom S.A. Zakupił grunt o powierzchni blisko 5 ha za prawie 50 mln zł netto. Zrealizuje na nim na początek cztery budynki z niespełna 250 mieszkaniami. Docelowo postawi 11 obiektów z 800 lokalami. Planty Racławickie opisywaliśmy w maju.

Materiały inwestora


W innej części Krzyków osiedle wielorodzinne zrealizuje Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. W lipcu informowaliśmy, że rozpoczęło starania o uzyskanie pozwolenia na budowę przy ul. Skarbowców. Uzyskało je 9 sierpnia, ale 20 września wniosło o wprowadzenie zmian w zatwierdzonym projekcie.