Wrocław: Co ze schronem przy Strzegomskiej? Teren pójdzie pod młotekźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Co ze schronem przy Strzegomskiej? Teren pójdzie pod młotek

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Inwestycja, ul. Strzegomska 178-80/Ukraińska 2
adresWrocław, Strzegomska 178-80/Ukraińska 2
REKLAMA
Miasto sprzedało już w tym roku jedną nieruchomość położoną pomiędzy ulicami Białoruską a Ukraińską na Muchoborze Małym. Teraz przygotowuje do zbycia drugą, częściowo zabudowaną. Jest przeznaczona m.in. pod biura.
Magistrat dodał 31 października do swojej oferty nieruchomość przy ul. Strzegomskiej 178-80/Ukraińskiej 2 na Muchoborze Małym. Nie określił jeszcze ceny wywoławczej ani terminu i rodzaju przetargu. Ma się odbyć najwcześniej w drugiej połowie 2020 roku.
Powierzchnia działek nr 3/2 oraz 5/7 wynosi w sumie 3 896 mkw. Znajdują się na nich schron ceglano-betonowy wraz z umocnieniami ziemnymi, a także budynek magazynowo-warsztatowy. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza ten obszar m.in. na usługi (biura, gastronomia, czy handel detaliczny małopowierzchniowy) oraz rekreację (skwery i place zabaw).
Wszelkie informacje dotyczące schronu zostaną w stosownym czasie ujęte w ogłoszeniu przetargowym – informuje nas Marcin Obłoza z biura prasowego magistratu.

UM Wrocławia

Pobliskie działki już w prywatnych rękach

REKLAMA
Teren położony obok, o powierzchni ponad 7 tys. mkw., miasto sprzedało w lipcu. Do postępowania zgłosiło się sześciu chętnych. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 700 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Najwięcej, prawie 3,5 mln zł, zaoferowali wspólnie spółka Ekocentrum Sp. z o.o. oraz osoba prowadząca działalność Omex Sławomir Stepnowski. Zgodnie z MPZP istniejące budynki magazynowe zostaną zburzone, a w ich miejsce powstanie osiedle domów.
Ci sami inwestorzy wylicytowali w kwietniu ubiegłego roku także sąsiednią miejską nieruchomość, położoną przy zbiegu ul. Strzegomskiej i Klecińskiej. Zaoferowali przeszło 5 mln zł netto. Urzędnicy próbowali sprzedać ten grunt już w grudniu sześć lat temu, za niespełna 3 mln zł.
Teren o powierzchni ponad jednego hektara jest przeznaczony pod usługi. Mogą na nim powstać m.in. biura, obiekty kongresowe i konferencyjne oraz handlu detalicznego o pow. sprzedaży do 400 mkw.
UM Wrocławia

Nowy budynek hotelowy zamiast biurowca

W pobliżu, obok estakady Gądowianka, powstanie jeszcze jedna inwestycja. W przeszłości planowano przy ul. Traktatowej budowę biurowca Traktatowa Business Center. W październiku informowaliśmy, że spółka Mawi Sp. z o.o. otrzymała zgodę na realizację budynku hotelowego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA