Koszary przy Księcia Witolda do rozbiórki. Potem teren pójdzie pod młotek

Koszary przy Księcia Witolda do rozbiórki. Potem teren pójdzie pod młotek

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Zarząd Zasobu Komunalnego ma już zgodę na wyburzenie dawnego policyjnego budynku przy ulicy Księcia Witolda we Wrocławiu. Po zakończeniu rozbiórki, teren zostanie wystawiony na sprzedaż. Deweloperzy już czekają w blokach startowych.
REKLAMA
O planowanej rozbiórce części dawnych koszar przy ulicy Księcia Witolda pisaliśmy już w marcu. 

– Procedura wyburzenia obiektu prowadzona jest w trybie pilnym, zwłaszcza, że zainteresowanie ofertą sprzedaży tej nieruchomości jest bardzo duże – tłumaczyła portalowi InvestMap.pl Maja Berny z biura prasowego magistratu.

Pod koniec kwietnia Zarząd Zasobu Komunalnego otrzymał zgodę na rozbiórkę budynku usługowo-biurowego przy ulicy Księcia Witolda 28. A to oznacza, że dawny policyjny obiekt wkrótce zostanie wyburzony. Potem cały teren pójdzie pod młotek – to będzie łakomy kąsek dla deweloperów.

– Sami widzimy, że zainteresowanie jest potężne i wszyscy czekają w blokach startowych – mówił w wywiadzie dla naszego portalu architekt Zbigniew Maćków.

Maćków Pracownia Projektowa szykuje projekt dla sąsiedniej nieruchomości, gdzie kiedyś mieścił się Główny Urząd Celny, a potem budynki zajmowała milicja. Inwestorem jest firma OKRE Development.

– Powstaną tam mieszkania z górnej półki. Jakość tego projektu opiera się przede wszystkim na tym, że zachowujemy praktycznie 90 procent struktury starego budynku. Nie robimy tak, jak większość inwestorów, którzy wyburzają stare stropy, zostawiając tylko same ściany i wprowadzając nowe wnętrza. My zostawiamy niemal wszystko – wysokości kondygnacji, klatki schodowe, balustrady. Zostawiamy klimat tego miejsca. Południowa ekspozycja, czyli słońce przez cały dzień, pawilon nad wodą, bezpośredni dostęp do Odry – to będzie niesamowita inwestycja – zapowiadał Zbigniew Maćków.Mieszkania w miejscu koszar

Przypomnijmy, o planach sprzedaży nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28, na terenie której mieszczą się budynki dawnych koszar policyjnych, donosiliśmy już we wrześniu zeszłego roku.

Pod młotek pójdą działki o łącznej powierzchni 4005 metrów kwadratowych, a cenę wywoławczą ustalono na 8 mln 540 tys. złotych. Wciąż jednak nie ustalono daty przetargu.

Nieruchomość może zostać przeznaczona na zabudowę wielorodzinną, a także obiekty kongresowe i konferencyjne, handel detaliczny i małopowierzchniowy, usługi i obiekty hotelowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA