Trwa rozbiórka koszar przy Księcia Witolda. Odra-Pany wróci!

Trwa rozbiórka koszar przy Księcia Witolda. Odra-Pany wróci!

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Od początku tygodnia na terenie dawnych koszar policyjnych przy ulicy Księcia Witolda we Wrocławiu trwa rozbiórka stojącego przy rzece budynku. W tym sezonie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wróci tam bar Odra-Pany.
REKLAMA
O planowanej rozbiórce części dawnych koszar przy ulicy Księcia Witolda pisaliśmy już w marcu, a pod koniec kwietnia Zarząd Zasobu Komunalnego otrzymał zgodę na rozbiórkę budynku usługowo-biurowego.

Jak tłumaczy nam Urszula Hamkało z Zarządu Zasobu Komunalnego, prace rozbiórkowe idą w szybkim tempie, na terenie pojawiła się już koparka i najprawdopodobniej w ciągu dwóch tygodni cała operacja zakończy się.

Rozbieramy tylko część budynku - tę, która znajduje się na działce należącej do miasta. Chodzi o obiekt tuż nad rzeką. Nie będziemy natomiast wyburzać drugiego, murowanego budynku – podkreśla Urszula Hamkało.

Po zakończeniu prac, miasto ogłosi przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28Odra-Pany wróci

Jeszcze w marcu urzędnicy zapowiadali, że na teren dawnych koszar nie wróci bar Odra-Pany, bo miasto nie przedłuży umowy dzierżawy terenu. Teraz jednak magistrat zmienił zdanie.

Podpisaliśmy umowę dzierżawy z Odra-Pany. Obowiązuje ona od połowy maja do końca listopada, z zastrzeżeniem, że teren zostanie przekazany dopiero po zakończeniu rozbiórki – wyjaśnia Urszula Hamkało.

Urzędnicy mają też możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy, z miesięcznym wypowiedzeniem, gdyby okazało się, że przetarg na sprzedaż tego terenu zostanie rozstrzygnięty szybciej niż przed końcem umowy.

Zapytaliśmy przedstawicieli Odra-Pany, kiedy planowane jest otwarcie baru, który w zeszłym roku cieszył się ogromnym powodzeniem?

Wszystko zależy od tego tempa rozbiórki budynku. Idzie im to bardzo sprawnie, otwarcie najpóźniej w przyszły weekend – tłumaczą.

trochę wyburzamy, trochę budujemy

Opublikowany przez Odra-Pany na 31 maja 2017

Łakomy kąsek dla deweloperów

Przypomnijmy, o planach sprzedaży nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28, na terenie której mieszczą się budynki dawnych koszar policyjnych, donosiliśmy już we wrześniu zeszłego roku.

Pod młotek pójdą działki o łącznej powierzchni 4005 metrów kwadratowych, a cenę wywoławczą ustalono na 8 mln 540 tys. złotychNieruchomość może zostać przeznaczona na zabudowę wielorodzinną, a także obiekty kongresowe i konferencyjne, handel detaliczny i małopowierzchniowy, usługi i obiekty hotelowe.

– Sami widzimy, że zainteresowanie jest potężne i wszyscy czekają w blokach startowych – mówił w wywiadzie dla naszego portalu architekt Zbigniew Maćków.

Maćków Pracownia Projektowa szykuje projekt dla sąsiedniej nieruchomości, gdzie kiedyś mieścił się Główny Urząd Celny, a potem budynki zajmowała milicja. Inwestorem jest firma OKRE Development.

– Powstaną tam mieszkania z górnej półki. Jakość tego projektu opiera się przede wszystkim na tym, że zachowujemy praktycznie 90 procent struktury starego budynku. Nie robimy tak, jak większość inwestorów, którzy wyburzają stare stropy, zostawiając tylko same ściany i wprowadzając nowe wnętrza. My zostawiamy niemal wszystko – wysokości kondygnacji, klatki schodowe, balustrady. Zostawiamy klimat tego miejsca. Południowa ekspozycja, czyli słońce przez cały dzień, pawilon nad wodą, bezpośredni dostęp do Odry – to będzie niesamowita inwestycja – zapowiadał Zbigniew Maćków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA