Spichlerz i urząd celny. Wkrótce start inwestycji w zabytkowych obiektach przy Księcia Witolda

Spichlerz i urząd celny. Wkrótce start inwestycji w zabytkowych obiektach przy Księcia Witolda

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
W najbliższym czasie powinny rozpocząć się dwie, położone po sąsiedzku, inwestycje przy ulicy Księcia Witolda. Chodzi o zabytkowe budynki dawnego spichlerza i Głównego Urzędu Celnego.

Spółka i2 Development wiosną 2015 roku za ponad 11 mln złotych kupiła zespół budynków z zabytkowym dawnym spichlerzem przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50.

W grudniu zeszłego roku inwestor złożył wniosek o pozwolenie na przebudowę budynku przy ulicy Księcia Witolda. Projektantem jest Arkadiusz Chamielec z należącej do tej grupy deweloperskiej pracowni architektonicznej.

Kilka dni temu zabytkowy spichlerz został otoczony taśmą. Robotnicy zajmują się tam naprawą uszkodzonych płyt, zamontowanych przy dachu obiektu. A co z rozpoczęciem całego przedsięwzięcia?

Trwa proces administracyjny – informuje krótko Małgorzata Młynarska, reprezentująca i2 Development.O szczegółach planowanej w tym miejscu inwestycji mówił w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes firmy.

– W zabytkowym spichlerzu piwnica z parterem będzie usługowa, a wyżej powstaną biura. To będzie świetny budynek biurowy – połączenie historii z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi – wyjaśniał Misztal.

Z kolei w nowo wybudowanym budynku znajdą się mieszkania. Zgodnie z deklaracjami dewelopera, nie będzie on tak wysoki jak obiekty stojące po przeciwnej stronie ulicy (czyli m.in. Odra Tower).Jak wynika z raportu giełdowego spółki, łącznie przy ulicy Księcia Witolda powstanie 16 171 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej: 214 mieszkań, 39 lokali usługowych i dodatkowo przewidziano możliwość aranżacji około 21 lokali biurowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2018 roku.

Drugie życie urzędu celnego

Powoli zbliża się też początek inwestycji przy ulicy Księcia Witolda 38-40. Pod tym adresem znajduje się wpisany do gminnej ewidencji zabytków budynek dawnego Głównego Urzędu Celnego. Obiekt we wrześniu 2015 roku, za nieco ponad 10 mln złotych, kupiła spółka E&L Invest, należąca do warszawskiej grupy deweloperskiej OKRE Development.

 Przygotowujemy się do realizacji przy ul. Księcia Witolda 38-40 wysokiej jakości projektu mieszkaniowego z funkcją usługową w parterze – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Małgorzata Deiksler z OKRE Development.Na razie jednak inwestor nie udziela wiążących informacji odnośnie terminu realizacji projektu.

W połowie grudnia 2016 roku deweloper złożył wniosek o pozwolenie na przebudowę i rozbudowę obiektu, wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku usługowego. Za projekt całego przedsięwzięcia odpowiada Zbigniew Maćków.

Dodajmy, że wiosną 2016 roku urzędnicy sprzedali też sąsiednie, zabytkowe kamienicy przy ulicy Księcia Witolda 42 i 44. Przetarg wygrało wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM, które zaproponowało cenę 2 mln 560 tysięcy złotych.– Proponowany sposób zagospodarowania nieruchomości to funkcja mieszkalna z częścią usługową – tłumaczyła Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu.

>Przeczytaj także o innych inwestycjach przy ulicy Księcia Witolda

Koszary też pójdą pod młotek

planach sprzedaży nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28, na terenie której mieszczą się budynki dawnych koszar policyjnych, donosiliśmy już we wrześniu zeszłego roku. A jak ostatnio informowaliśmy, miasto najpierw – przed ogłoszeniem przetargu – wyburzy stojący w tym miejscu budynek.Pod młotek pójdą trzy działki o łącznej powierzchni 4005 metrów kwadratowych, a cenę wywoławczą ustalono na 8 mln 540 tys. złotych

Jak informują urzędnicy, termin i warunki przetargu dla nieruchomości położonej przy ul. Księcia Witolda 28 zostaną ustalone po zakończeniu wyburzenia budynku znajdującego się w części na działce nr 52/10 (stanowiącej własność Gminy Wrocław) i działkach nr 45/5 i 45/9 (stanowiących własność Skarbu Państwa i będących w zarządzie trwałym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu).
 
– Procedura wyburzenia części obiektu prowadzona jest w trybie pilnym, zwłaszcza, że zainteresowanie ofertą sprzedaży tej nieruchomości jest bardzo duże – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Maja Berny z biura prasowego magistratu.

Nieruchomość może zostać przeznaczona na zabudowę wielorodzinną, a także obiekty kongresowe i konferencyjne, handel detaliczny i małopowierzchniowy, usługi i obiekty hotelowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA