Jest wniosek o rozbiórkę dawnych koszar. O działkę będą walczyć deweloperzy

Jest wniosek o rozbiórkę dawnych koszar. O działkę będą walczyć deweloperzy

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Wkrótce powinna ruszyć rozbiórka części dawnych koszar policyjnych przy ulicy Księcia Witolda. Magistrat zamierza sprzedać ten teren. – Zainteresowanie nieruchomością jest bardzo duże – przyznają urzędnicy.
O planowanej rozbiórce części dawnych koszar przy ulicy Księcia Witolda pisaliśmy już w zeszłym tygodniu.
Na początku marca Zarząd Zasobu Komunalnego złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę części budynku usługowo-biurowego przy ulicy Księcia Witolda 28. Gdy ZZK dostanie zgodę, będzie można zacząć wyburzanie obiektu.
REKLAMA
– Procedura wyburzenia części obiektu prowadzona jest w trybie pilnym, zwłaszcza, że zainteresowanie ofertą sprzedaży tej nieruchomości jest bardzo duże – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Maja Berny z biura prasowego magistratu.

Mieszkania w miejscu koszar

Przypomnijmy, o planach sprzedaży nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28, na terenie której mieszczą się budynki dawnych koszar policyjnych, donosiliśmy już we wrześniu zeszłego roku.

Pod młotek pójdą trzy działki (o numerach 52/3, 52/4 i 52/10) o łącznej powierzchni 4005 metrów kwadratowych, a cenę wywoławczą ustalono na 8 mln 540 tys. złotych. Wciąż jednak nie ustalono daty przetargu.Jak informują urzędnicy, termin i warunki przetargu dla nieruchomości położonej przy ul. Księcia Witolda 28 zostaną ustalone po zakończeniu wyburzenia budynku znajdującego się w części na działce nr 52/10 (stanowiącej własność Gminy Wrocław) i działkach nr 45/5 i 45/9 (stanowiących własność Skarbu Państwa i będących w zarządzie trwałym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu).
 
Nieruchomość może zostać przeznaczona na zabudowę wielorodzinną, a także obiekty kongresowe i konferencyjne, handel detaliczny i małopowierzchniowy, usługi i obiekty hotelowe.Koniec Odra-Pany

W zeszłym roku na terenie dawnych koszar działał bardzo popularny bar Odra-Pany. Umowa dzierżawy obowiązywała do końca października 2016 roku. W tym roku jednak w tym miejscu całonocnych imprez już nie będzie. Miasto nie przewiduje bowiem ponownej dzierżawy tej nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA