Wrocław: Grunt pod akademik na Kleczkowie sprzedany. Budowa może ruszaćfot. Jakub Zazula

Wrocław: Grunt pod akademik na Kleczkowie sprzedany. Budowa może ruszać

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
microHOME Promenady
adresWrocław, Rychtalska 10a
inwestorDOM.developer
REKLAMA
Archicom sfinalizował po dwóch miesiącach sprzedaż nieruchomości w rejonie ulic Rychtalskiej i Słonimskiego. Otrzymał prawie dziewięć milionów złotych netto. W miejscu po spawalni dawnych zakładów kolejowych ma powstać dom studencki.
Spółka zależna od Archicomu S.A. zawarła 23 kwietnia umowę przeniesienia prawa użytkowania wieczystego niezabudowanego terenu przy ul. Rychtalskiej 10a. Chodzi o działkę nr 10/25 o powierzchni 3 270 mkw. Nowy inwestor zapłacił 8 mln 770 tys. zł netto.
UM Wrocławia

Akademik, hotel, biurowiec?

Na wspomnianej parceli mieściła się spawalnia zlikwidowanych już Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. W lipcu ubiegłego roku donosiliśmy, że Archicom rozpoczął starania o uzyskanie zgody na rozbiórkę pozostałego obiektu biurowo-magazynowego. Dostał ją 16 sierpnia. W listopadzie złożył wniosek o pozwolenie na budowę domu studenckiego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym o kubaturze 39 527 metrów sześciennych. Urzędnicy zatwierdzili projekt 10 stycznia. Deweloper nie rozpoczął realizacji inwestycji, tylko poinformował pod koniec lutego o podpisaniu warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości. Finalizacja zależała od nieskorzystania przez gminę z prawa pierwokupu.
REKLAMA
Nowy użytkownik wieczysty może, zgodnie z planem miejscowym, zrealizować budynki usługowe (m.in. biurowce, akademiki oraz obiekty hotelowe i handlu detalicznego). Muszą mieć najwyżej pięć kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem dominanty. Deweloper zagospodaruje pod budowle nie więcej niż 40% powierzchni działki. Wskaźnik intensywności zabudowy (stosunek powierzchni całkowitej obiektu do pow. terenu) wynosi maksymalnie 2.
fot. Jakub Zazula

Centrum handlowe po sąsiedzku

To nie jedyna inwestycja, która szykuje się w tej lokalizacji. Tuż obok, w miejsce hotelu i innych zabudowań, Dan-Mark Sp. z o.o. chce zbudować park handlowyCentrum Rychtalska. W obiekcie znajdzie się osiem sklepów, w tym market spożywczy. Klienci skorzystają z ponad 80 miejsc parkingowych. Jest już wyznaczony planowany termin otwarcia. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz