DODAJ

Wrocław: Budowa budynku handlowo-biurowego na Gądowie Małym może ruszać [WIZUALIZACJA]

Biura / Wrocław
Wrocław: Budowa budynku handlowo-biurowego
Mariusz Bartodziej
2019-08-27 08:20:01
Zgodę na realizację projektu przy ulicy Balonowej, obok Lidla, otrzymał Dach Bud. Wrocławski deweloper chce jednak sprzedać grunt wraz z dokumentacją. Właściciel może postawić dwupiętrowy obiekt z blisko 50 lokalami o różnej funkcji, w tym biurowej i medycznej.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. otrzymało 22 sierpnia (o rozpoczęciu starań donosiliśmy w lipcu ubiegłego roku) pozwolenie na budowę pomiędzy ul. Balonową a Bystrzycką budynku usługowego z wbudowanym garażem. Ma powstać na działce nr 5/331, porośniętej drzewami i krzewami, o powierzchni 5 404 tys. mkw.

UM Wrocławia


Deweloper chce sprzedać nieruchomość wraz z dokumentacją przygotowaną przez swoje biuro projektowe w czerwcu 2018 roku. Zgodnie z nią inwestor może zbudować dwupiętrowy budynek z wjazdem od strony ul. Balonowej. Jego pow. zabudowy wyniesie 1 620 mkw., a kubatura 21 800 metrów sześciennych.

Dach Bud zaplanował na trzech kondygnacjach 48 lokali o łącznej powierzchni około 3 546 mkw. (z możliwością dowolnej aranżacji). Złoży się na nią 1 173 mkw. pow. handlowej, 1 750 mkw. biurowej oraz 622 mkw. usług medycznych. W garażu podziemnych będzie dostępnych 58 miejsc parkingowych, a na zewnątrz – 22. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe z windami obsługującymi wszystkie poziomy.

materiały inwestora


Duże projekty na Gądowie Małym

W tej części Wrocławia szykuje się jeszcze co najmniej kilka większych inwestycji. Echo Investment S.A. realizuje przy ul. Na Ostatnim Groszu, gdzie miała powstać galeria handlowa Idylla, kompleks biurowy West 4 Business Hub. Docelowo w kilku fazach wprowadzi na rynek ponad 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. O szczegółach pisaliśmy w lutym.

fot. investphoto.pl


Materiały inwestora


Za to przy ul. Lotniczej ma powstać wielofunkcyjny kompleks ErGo City, o czym informowaliśmy w kwietniu. Przygotowuje go PFI Future S.A. W styczniu donosiliśmy o sprzedaży kilkunastohektarowego terenu za przeszło 50 mln zł.

materiały inwestora


Ponadto na Gądowie Małym inwestuje Vantage Development S.A. W październiku rok temu pisaliśmy, że zakupił nieruchomość przy ul. Stargardzkiej oraz zawarł przedwstępne porozumienie, które ma sfinalizować jeszcze w tym roku.