DODAJ

Wrocław: Do trzech razy sztuka. Na Gądowie Małym będą nowe ścieżki rowerowe i piesze

Wrocław
Wrocław: Do trzech razy
Mariusz Bartodziej
2018-11-16 08:04:36
Miasto od marca szukało firmy, która zrealizuje inwestycję wybraną przez mieszkańców we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Najpierw chętni oczekiwali ponad milion złotych więcej, niż zaplanowali urzędnicy, później prawie pół miliona i dopiero przy trzeciej próbie jeden uczestnik zmieścił się w 750 tys. zł. Firma Spes City wykona nowe trasy w przyszłym roku.

Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły 15 listopada przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszych na Gądowie Małym. Zwycięzcą została spółka Spes City Sp. z o.o. Sp. k. Zaoferowała realizację prac za 742 tys. zł brutto. Ma pięć miesięcy od dnia podpisania umowy na zakończenie prac projektowych, a rok od tego samego dnia na roboty budowlane wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Udzieliła 10 lat gwarancji i 5 lat rękojmi.

Listę ofert poznaliśmy 9 października. Do postępowania zgłosiła się jeszcze firma Rotomat Sp. z o.o. Oczekiwała jednak 938 tys. zł, podczas gdy miasto zamierzało wydać 750 tys. zł.

Pierwszy przetarg na to zadanie Wrocławskie Inwestycje ogłosiły w marcu. Unieważniły go 15 maja, ponieważ Rotomat, jedyny uczestnik, liczył na 1 mln 831 tys. zł wynagrodzenia. Drugi przetarg miejska spółka unieważniła 30 sierpnia. Rotomat zmniejszył swoje oczekiwania do 1 mln 186 tys. zł, a Spes City złożyło ofertę w wysokości 1 mln 199 tys. zł, co wciąż przewyższało możliwości magistratu.

Nowe ścieżki i ławki, a w przyszłości także oświetlenie

Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i budowę odcinka pieszo-rowerowego o szerokości 3 m i długości około 350 m. Powstanie pomiędzy ulicami Bajana, Hynka i Drzewieckiego oraz pod wiaduktem drogowym na ul. Drzewieckiego. Ponadto Spes City zajmie się nasadzeniem 5 drzew, montażem około 9 ławek i leżaków oraz 6 koszy na śmieci, a także zaprojektowaniem oświetlenia.

Ta inwestycja jest realizowana w ramach zwycięskiego projektu nr 749 w WBO 2017, z budżetem do 750 tys. zł. Pomysłodawca zakładał, że budowa ścieżek ułatwi mieszkańcom dojście do kościołów, szkół i ośrodków zdrowia, a także zwiększy ich bezpieczeństwo przy ul. Drzewieckiego.

Polana integracyjna miejscem rekreacji

Firma Spes City odpowiada również za powstanie w tym rejonie polany integracyjnej, czyli zagospodarowania terenu m.in. pod ścieżki, pergolę i leżaki. O szczegółach pisaliśmy w marcu.

Materiały inwestora


Miasto dokończy budowę drogi

Mieszkańcy Gądowa Małego doczekają się również dokończenia budowy nawierzchni na jednej z ulic. Inwestycja przewiduje również utworzenie parkingu na blisko 100 miejsc i nowe nasadzenia, o czym informowaliśmy w tym tygodniu.

Deweloperzy nie zapominają o Gądowie Małym

Gądowem Małym wciąż interesują się deweloperzy. W październiku donosiliśmy, że Vantage Development S.A. kupił już jedną nieruchomość w tej części miasta, a planuje jeszcze nabycie drugiej. W sumie zapłaci blisko 10 mln zł netto.

Zdjęcie główne: UM Wrocławia