DODAJ

Wrocław: Vantage Development dokupuje gruntu na Gądowie Małym. Płaci miliony

Biura / Wrocław
Wrocław: Vantage Development dokupuje
Mariusz Bartodziej
2019-11-13 11:02:38
Wrocławski deweloper porozumiał się w sprawie dwóch nieruchomości przy ulicy Stargardzkiej z firmą Tim. Jedną odkupił za blisko trzy miliony złotych netto w ubiegłym roku. W październiku nabył drugą, za ponad dwa razy tyle.  Może zbudować tam m.in. hotele lub biurowce.

Spółka zależna od Vantage Development S.A. zawarła 29 października z 3LP S.A. (spółka wrocławskiej firmy Tim S.A.) przyrzeczoną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni 1,17 ha wraz z prawem własności budynków przemysłowych i magazynowych przy ul. Stargardzkiej 8a na Gądowie Małym. Zapłaciła 6,5 mln zł netto.

Jedna działka nabyta już wcześniej

Do przedwstępnego porozumienia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Vantage Development zakupił od razu prawo użytkowania wieczystego sąsiedzkiej działki o pow. 0,98 ha, wraz z prawem własności istniejącej zabudowy. Wartość umowy wyniosła 2,9 mln zł netto.

Deweloper nie wskazuje jeszcze, jakiego typu i jakiej skali inwestycję planuje przy ul. Stargardzkiej. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony przede wszystkim pod aktywność gospodarczą. Można więc zbudować m.in. biurowce, hotele (także apartamenty pod wynajem) oraz obiekty rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe. Budynki mogą sięgnąć 30 m.

UM Wrocławia


Duży kompleks po sąsiedzku

Na pobliskim terenie, przy ul. Lotniczej, powstanie większa inwestycja. Spółka powiązana z Przedsiębiorstwem Finansowo-Inwestycyjnym Global (PFI Global) zakupiła w grudniu zeszłego roku za ponad 50 mln zł teren o powierzchni prawie 13,5 ha. Chce stworzyć kampus usługowo-biurowy o powierzchni najmu brutto nawet 120 tys. mkw. Na razie przygotowuje w dwóch etapach lokale inwestycyjne o metrażach do 29 mkw. O szczegółach pisaliśmy w październiku.

materiały inwestora