DODAJ

Wrocław: Vantage Development kupuje działkę przy Buforowej. Nie czeka na pozwolenie na budowę

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Vantage Development kupuje
Mariusz Bartodziej
2018-10-23 10:43:51
Wrocławski deweloper zrealizuje na granicy Jagodna i Wojszyc około 450 mieszkań na dwóch nieruchomościach. Zapłaci za nie ponad 20 mln zł. Jedna z nich jest już w jego rękach. Projekt przygotowuje pracownia Majewski Architektura.

Spółka VD Mieszkania XX, zależna od Vantage Development S.A., zawarła 11 października z osobami fizycznymi przyrzeczoną umowę zakupu zabudowanej działki nr 12/1 przy ul. Buforowej. Za teren o powierzchni 1,46 ha zapłaciła 14 mln zł.

Deweloper zrezygnował z warunku polegającego na uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Zrealizuje na zakupionej nieruchomości ok. 300 mieszkań.

Jak informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, Vantage Development chce nabyć także sąsiednią działkę o nr 10/1. Jej pow. wynosi 7758 mkw. Inwestor ma sfinalizować transakcję pomiędzy 2 a 31 stycznia 2019 roku, po uzyskaniu prawomocnej zgody na prowadzenie prac. Zapłaci za nią 7,05 mln zł. Wybuduje na niej ok. 150 lokali mieszkalnych.

UM Wrocławia


Proces administracyjny już trwa

W sierpniu donosiliśmy, że Vantage Development stara się o uzyskanie pozwolenia na wyburzenia przy ul. Buforowej 87-89. Otrzymał je 18 października.

Za to 31 sierpnia złożył dwa wnioski o udzielenie zgody na budowę. Na działce nr 12/1 zamierza postawić cztery budynki wielorodzinne wraz z garażami podziemnymi, a na tej o nr 10/1 – zespół budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi. Projekt przygotowuje Maciej Majewski z pracowni Majewski Architektura, który współpracuje z tym deweloperem m.in. przy realizacji Portu Popowice.

Vantage Development skupuje grunty

Ten wrocławski deweloper chce w niedalekiej przyszłości znacząco zwiększyć swój bank ziemi. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że zakupił za prawie 20 mln zł nieruchomość na Szczepinie. A w październiku pisaliśmy jeszcze, że kolejne 10 mln zł planuje zapłacić za ponad 2 ha na Gądowie Małym.

Osiedle w sąsiedztwie tramwaju

Planowane przez Vantage Development osiedle przy ul. Buforowej będzie się znajdować w sąsiedztwie przyszłej trasy tramwajowej. Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. wybrały w zeszłym tygodniu wykonawcę jej projektu. Koszt okazał się o ponad 0,5 mln zł niższy, niż zakładali urzędnicy. Ponadto w przyszłym roku ma zostać wyremontowana ul. Buforowa.