Wrocław: Po latach ruszy budowa Lidla przy Buforowejfot. Jan Augustynowski

Wrocław: Po latach ruszy budowa Lidla przy Buforowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Niemiecka sieć dotychczas otwarła w stolicy Dolnego Śląska szesnaście sklepów. Jeden z kolejnych powstanie w przyszłym roku w rejonie trzech osiedli: Brochowa, Jagodna i Wojszyc. Firma kupiła miejską nieruchomość w 2016 roku. Zapłaciła ponad sześć milionów złotych.
Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. złożył 14 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Buforowej i Konduktorskiej pawilonu handlowo-usługowego. Za projekt odpowiada pracownia TH Architekci Sp. z o.o.
Chcielibyśmy rozpocząć prace budowlane najszybciej po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Mamy nadzieję, że nastąpi to w tym roku i uda nam się otworzyć nowy sklep we Wrocławiu w drugiej połowie przyszłego roku – informuje nas Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager w Lidl Polska. – Proces rekrutacji rozpoczniemy kilka miesięcy przed otwarciem nowego sklepu.
fot. Jan Augustynowski
Powierzchnia supermarketu ma wynieść ponad 2 tys. mkw., z czego około 1,4 tys. mkw. to sala sprzedaży. Inwestor planuje zastosować ekologiczne rozwiązania: pompy ciepła, odzysk ciepła z lodówek, czy oświetlenie w technologii LED. Przy obiekcie powstanie parking na ok. 115 miejsc.
Firma otwiera kilkadziesiąt sklepów rocznie i zamierza utrzymać takie tempo. W całej Polsce ma ponad 670 obiektów, z czego 16 we Wrocławiu. Kolejny ma powstać w sąsiedztwie centrum handlowego Korona, o czym informowaliśmy w kwietniu.

Grunt kupiony przed trzema laty

O powstaniu Lidla przy ul. Buforowej donosiliśmy w październiku 2016 roku. Miasto rozstrzygnęło wówczas przetarg na sprzedaż działki nr 5/9, o powierzchni 14 107 mkw. Cena wywoławcza wynosiła 4 mln 30 tys. zł. Zgłosiło się dwóch chętnych. Spółka Lidl zaoferowała 6 mln 500 tys. zł.
UM Wrocławia

Tysiące nowych mieszkań w okolicy

REKLAMA
Deweloperzy intensywnie zabudowują rejon ul. Buforowej. W kwietniu przedstawialiśmy szczegóły Nowego Miasta Jagodno. Atal S.A. zrealizuje pięć etapów tej inwestycji. W pierwszym zbuduje trzy budynki wielorodzinne z ponad 160 mieszkaniami.
materiały inwestora
W innym rejonie bloki postawi Profit Development S.A. W dwóch pierwszych etapach osiedla Kajdasza odda do użytku niemal 350 lokali, o czym donosiliśmy w marcu.
Materiały inwestora
W tym samym miesiącu informowaliśmy, że do planów realizacji inwestycji przy ul. Buforowej wrócił po latach Ronson Development SE. Pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego uzyskał 11 lipca. Zrealizuje na start w ramach osiedla Matisse przeszło 120 mieszkań, a docelowo – blisko 400.
fot. Jan Augustynowski
Swoje pierwsze osiedle w tej części Wrocławia realizuje też Vantage Development S.A. Wprowadzi na rynek w trzech etapach Buforowej 89 ponad 400 mieszkań. Zaczął od 121 lokali, o czym pisaliśmy w lutym.
Materiały inwestora
Do tego dochodzi jeszcze m.in. Zielona Toskania od Murapolu S.A. Na początek powstaje jeden budynek ze 160 mieszkaniami, jednak wieloetapowe osiedle obejmie docelowo ponad 1,2 tys. lokali dla 3,6 tys. osób. Przedstawialiśmy ten projekt dwa miesiące temu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA