Wrocław: Lidl podaje termin otwarcia sklepu przy Buforowejfot. Jakub Zazula

Wrocław: Lidl podaje termin otwarcia sklepu przy Buforowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Niemiecka sieć dyskontów ruszyła z budową blisko granicy Brochowa, Jagodna i Wojszyc wiosną, zgodnie z założeniami. Klienci zrobią zakupy w nowym markecie jeszcze w tym roku.
Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi od marca budowę dyskontu przy ul. Buforowej 6 na wrocławskim Jagodnie. Termin zakończenia prac wyznaczył na październik.
Zamierzamy otworzyć nowy sklep w listopadzie – informuje nas Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communication w Lidl Polska.
W styczniu pisaliśmy, że sieć dostała po pół roku pozwolenie na budowę pawilonu handlowo-usługowego o kubaturze 35 483 metrów sześciennych (wg projektu pracowni TH Architekci Sp. z o.o. z Wrocławia). Zapowiadała rozpoczęcie robót wiosną, a otwarcie w drugiej połowie 2020 roku, a więc trzyma się ustalonego harmonogramu. Kubatura budynku oraz jego wysokość będą większe od standardowych. Wynika to z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza realizację obiektów przykrytych dachem wysokich na minimum 15 m i maksimum 23 m.
Większa kubatura nowego obiektu związana jest z powierzchnią sklepu – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz.
REKLAMA
fot. Jakub Zazula

Większy niż standardowy

Powierzchnia wyniesie ponad 2 tys. mkw., z czego około 1,4 tys. mkw. to sala sprzedaży (dla porównania w Lidlu przy ul. Borowskiej ma ona niespełna 1,3 tys. mkw.). Inwestor planuje zastosować ekologiczne rozwiązania: pompy ciepła, odzysk ciepła z lodówek, czy oświetlenie w technologii LED. Przy obiekcie powstanie parking na ok. 115 miejsc.
Firma planuje zatrudnić ok. 27 osób na stanowiska pracownika sklepu, zastępcy managera oraz managera. Rekrutację rozpocznie najprawdopodobniej jesienią.
Lidl otwiera kilkadziesiąt supermarketów rocznie i zamierza utrzymać takie tempo. W całej Polsce ma ok. 700 obiektów, z czego 17 w stolicy Dolnego Śląska. W lutym informowaliśmy, że sklep tej sieci pojawi się także w centrum handlowym Swoja Olimpia na Swojczycach.
Grunt kupiony przed trzema laty

O powstaniu Lidla przy ul. Buforowej donosiliśmy w październiku 2016 roku. Miasto rozstrzygnęło wówczas przetarg na sprzedaż działki nr 5/9, o powierzchni 14 107 mkw. Cena wywoławcza wynosiła 4 mln 30 tys. zł. Zgłosiło się dwóch chętnych. Spółka Lidl zaoferowała 6 mln 500 tys. zł.

Więcej zdjęć w galerii.


Komentarze (4)

Napisz komentarz
ola(gość)
@
Anna
(gość)
To nie jest Jagodno tylko Brochów
To nie jest Jagodno ani Brochów
TomaszP(gość)
@
Anna
(gość)
To nie jest Jagodno tylko Brochów
to jest Jagodno! Codziennie go mijam jadąć od strony Igora Strawińskeigo.
Prozac(gość)
@
Anna
(gość)
To nie jest Jagodno tylko Brochów
Nie, to jest Jagodno
Anna(gość)
To nie jest Jagodno tylko Brochów
REKLAMA