DODAJ

Wrocław: Vantage Development wybrał wykonawcę osiedla na Klecinie. Umowa na blisko 16 mln zł netto

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Vantage Development wybrał
Mariusz Bartodziej
2018-09-03 07:59:07
Wrocławski deweloper wybuduje prawie sto mieszkań w miejsce istniejącej zabudowy przy ulicy Kobierzyckiej. To będzie jego pierwsza inwestycja w tej części miasta. Ma być gotowa w przyszłym roku.

Spółka VD Mieszkania XXI Sp. k., zależna od Vantage Development S.A., zawarła 24 sierpnia z dolnośląską firmą Tom-Instal Sp. z o.o. umowę o roboty budowlane i generalne wykonawstwo. Zakres prac obejmuje m.in. utworzenie zespołu budynków wielorodzinnych z garażami nadziemnym i podziemnym oraz zagospodarowanie terenu. Przy ul. Kobierzyckiej 15-15a powstanie 79 mieszkań.

Deweloper ma wydać nakaz rozpoczęcia robót najpóźniej 31 października. Jeśli tego nie zrobi – umowa wygasa. Wykonawca będzie miał na zakończenie zadania 50 tygodni od dnia wydania nakazu. Wartość porozumienia wyniosła 15,7 mln zł netto.

Blisko cztery miliony za działkę

O planach Vantage Development informowaliśmy w styczniu.

Zaczął wówczas starania o uzyskanie zgody na rozbiórkę czterech jednokondygnacyjnych obiektów mieszkalnych i gospodarczych. Otrzymał ją 23 marca. Kilka dni później złożył wniosek o utworzenie na budowę budynków wielorodzinnych wraz z garażem podziemnym – jak dotąd nierozstrzygnięty. W czerwcu dostał jeszcze zgodę na budowę i rozbiórkę sieci gazowej.

Inwestycja powstanie na działce nr 9, o powierzchni 6331 mkw. Vantage Development zapłacił za nią Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej Kozanów IV 3,8 mln zł. Projekt przygotowuje pracownia Majewski Architektura.

UM Wrocławia


Inwestuje także przy Buforowej

Vantage Development planuje także inwestycję przy ul. Buforowej. Za teren o powierzchni ponad 2 ha ma zapłacić powyżej 20 mln zł. Może na nim zrealizować prawie 500 mieszkań. Ich budowę poprzedziłaby rozbiórka. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.

Setki nowych mieszkań na Klecinie

W okolicy inwestycji planowanej przy ul. Kobierzyckiej powstaną jeszcze setki lokali. Ponad 400 wybuduje Murapol S.A., w trzech etapach Zielonych Bulwarów. Ogólnopolski deweloper zacznie od powyżej 100 mieszkań. Szczegóły tego przedsięwzięcia opisywaliśmy w czerwcu.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Stop chaotycznej rozbudowie

Mieszkańcy Kleciny rozpoczęli sprzeciw w związku z, jak twierdzą, chaotyczną rozbudową osiedla. Rada osiedla złożyła w ich imieniu wniosek do magistratu z apelem o "powstrzymanie chaotycznej i niezgodnej z historycznym charakterem rozbudowy osiedla".

Boom budowlany na naszym osiedlu trwa w najlepsze od kilkunastu lat. Tylko od 2013 roku deweloperzy oddali do użytku ponad 1100 lokali mieszkalnych. W najbliższym czasie oddanych zostanie około dwustu kolejnych mieszkań – tzw. mikroapartamentów, w wysokich blokach mieszkalnych (praktycznie bez miejsc postojowych), usytuowanych pomiędzy niskimi zabudowaniami (ulice Kościelna i Wałbrzyska) – piszą radni.

Szerzej o ich proteście pisaliśmy w lipcu.