DODAJ

Wrocław: Vantage Development chce wejść na Szczepin. Prawie 20 mln zł za teren pod budowę kilkuset mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Vantage Development chce
Mariusz Bartodziej
2018-09-07 12:41:08
Wrocławski deweloper planuje po raz pierwszy zainwestować na tym osiedlu. Za nieruchomość zapłaci prawie 20 mln zł netto. Będzie mógł na niej zrealizować ponad 200 lokali mieszkalnych.

Spółka VD Mieszkania XVIII Sp. k, zależna od Vantage Development S.A., zawarła 29 sierpnia z podmiotem spoza swojej grupy kapitałowej warunkową umowę nabycia nieruchomości o powierzchni 4563 mkw. przy ulicy Lubińskiej. W sąsiedztwie tej ulicy, przy zbiegu ul. Legnickiej i Poznańskiej, znajduje się zielony, niezabudowany teren, na który składają się trzy działki: 5/1 o powierzchni 1697 mkw., 6/2 o pow. 905 mkw. i 7/2 o pow. 1961 mkw., co daje w sumie 4563 mkw. Nie udało nam się skontaktować w tej sprawie z inwestorem.

UM Wrocławia


Zawarcie umowy przyrzeczonej nabycia nieruchomości nastąpi pod warunkiem uzyskania informacji, że prezydent miasta nie wykona prawa pierwokupu przysługującego Gminie Wrocław albo po upływie terminu do wykonania prawa pierwokupu, jednak nie później niż do dnia 15 października 2018 roku – informuje Vantage Development.

Za teren ma zapłacić 18 mln zł netto. Będzie mógł wybudować na nim około 254 mieszkań i cztery lokale usługowe.

Vantage obecny również na Klecinie

Vantage Development inwestuje po raz pierwszy także na Klecinie, przy ul. Kobierzyckiej. Zrealizuje tam bardziej kameralną inwestycję niż ta planowana na Szczepinie, na blisko 100 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w tym tygodniu.

Tysiące mieszkań na Szczepinie od Lokum Deweloper

Duże osiedla na Szczepinie, w dwóch lokalizacjach, wybuduje Lokum Deweloper S.A. W każdej z nich utworzy ponad 1000 lokali mieszkalnych. Za tereny zapłacił około 100 mln zł. Więcej o planach tego inwestora pisaliśmy w sierpniu.