Wrocław: Vantage Development chce inwestować na Gądowie Małym. Kupi ponad dwa hektary ziemiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Vantage Development chce inwestować na Gądowie Małym. Kupi ponad dwa hektary ziemi

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper zamierza odkupić od grupy TIM dwie nieruchomości. Znajdują się na granicy kilku zachodnich osiedli, niedaleko Stadionu Miejskiego. Finalizacja transakcji wartej prawie 10 mln zł netto ma nastąpić do grudnia przyszłego roku.
Spółka IPD Południe Sp. z o.o., zależna od Vantage Development S.A., zawarła 28 września ze spółką 3LP S.A. (wchodzącej w skład grupy TIM, zajmującej się dystrybucją artykułów elektrotechnicznych) dwie umowy. Dotyczą dwóch nieruchomości przy ulicy Stargardzkiej 8a, o łącznej powierzchni 2,15 ha.
Pierwsze porozumienie obejmuje nabycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o pow. 0,98 ha (pow. działki nr 11/2 wynosi 9822 mkw.) wraz z prawem własności obecnych tam budynków przemysłowych i magazynowych. Wartość umowy wyniosła 2,9 mln zł netto.
Drugie porozumienie jest przedwstępne i warunkowe. Dotyczy prawa użytkowania wieczystego gruntu o pow. 1,17 ha (pow. działki nr 11/1 to 11662 mkw.) wraz z prawem własności istniejącej zabudowy. W tym przypadku cena wyniesie 6,5 mln zł netto.
Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi pod warunkiem wykreślenia hipoteki, wpisanej w księdze wieczystej nieruchomości lub przedstawienia oświadczenia wierzyciela hipotecznego o zgodzie na wykreślenie hipoteki po spłacie zabezpieczonej nią wierzytelności, nie później niż do 15 grudnia 2019 roku – informuje deweloper.
UM Wrocławia

Vantage skupuje grunty

REKLAMA
Wrocławski deweloper zamierza inwestować jeszcze w innych częściach miasta. We wrześniu informowaliśmy, że chce wydać prawie 20 mln zł netto za teren na Szczepinie. W sierpniu natomiast donosiliśmy o jego przygotowaniach do przedsięwzięcia przy ul. Buforowej. Będzie mógł zrealizować tam około 450 mieszkań.
Vantage Development wprowadził niedawno do sprzedaży Kameralną Klecinę, w ramach której utworzy kilka budynków wielorodzinnych. O szczegółach pisaliśmy we wrześniu.
Materiały inwestora
Na tym nie koniec – ten inwestor jako pierwszy we Wrocławiu chce skorzystać na lex deweloper i wybudować na Kleczkowie mieszkania zamiast usług. O jego planach donosiliśmy w ubiegłym miesiącu.
materiały inwestora

Będzie więcej mieszkań w pobliżu stadionu

W sąsiedztwie Stadionu Miejskiego, przy ul. Pilczyckiej, zamierza budować Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. Planować tę inwestycję zaczął już dwa lata temu. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA