Wrocław: Vantage Development ma w planach kilkaset mieszkań na Szczepinie. Kupił już terenźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Vantage Development ma w planach kilkaset mieszkań na Szczepinie. Kupił już teren

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper szykował się do nabycia działek w rejonie ulicy Lubińskiej już w sierpniu. Ziemia jest już w jego rękach, ponieważ miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu. Powstanie tam ponad 200 mieszkań i lokale usługowe.
Spółka VD Mieszkania XVIII Sp. k, zależna od Vantage Development S.A., zawarła 4 października przyrzeczoną umowę zakupu nieruchomości o powierzchni 4563 mkw. przy ul. Lubińskiej. Doszło do tego dzięki spełnieniu się warunku porozumienia, czyli nieskorzystania przez magistrat z prawa pierwokupu.
W sąsiedztwie ul. Lubińskiej, przy zbiegu ul. Legnickiej i Poznańskiej, znajduje się zielony, niezabudowany teren, na który składają się trzy działki: 5/1 o powierzchni 1697 mkw., 6/2 o pow. 905 mkw. i 7/2 o pow. 1961 mkw., co daje w sumie 4563 mkw. Deweloper nie potwierdza, czy chodzi o tę nieruchomość. Stwierdza, że ze względu na trwanie prac projektowych nie może ujawniać więcej informacji.
Inwestor zapłacił za teren 18 mln zł netto. Będzie mógł wybudować na nim około 254 mieszkań i cztery lokale usługowe. O tym, że przymierza się do zakupu tego obszaru, informowaliśmy we wrześniu.
UM Wrocławia

Vantage intensywnie skupuje grunty

Vantage Development na tym nie poprzestaje. Zamierza także nabyć dwie nieruchomości na Gądowie małym (jedna jest już w jego rękach). Za teren o powierzchni ponad 2 ha zapłaci w sumie blisko 10 mln zł netto. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Na Szczepinie inwestuje także Lokum Deweloper

Za to na Szczepinie, gdzie Vantage chce budować przy ul. Lubińskiej, duże przedsięwzięcia planuje Lokum Deweloper S.A. W dwóch lokalizacjach chce zrealizować po ponad 1000 mieszkań. W jednej z nich kupił już niemal 10 ha gruntu, za prawie 100 mln zł. Donosiliśmy o tym w sierpniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA