DODAJ

Wrocław: Vantage Development zbuduje więcej mieszkań w sąsiedztwie Magnolii

Wrocław
Wrocław: Vantage Development zbuduje
Mariusz Bartodziej
2019-08-05 08:34:19
Wrocławski deweloper jeszcze w tym roku zakończy realizację zaplanowanych trzech etapów Dorzecza Legnickiej. Zrealizuje przy ulicy Małopanewskiej na Popowicach w sumie 640 lokali. Planuje już jednak po sąsiedzku budowę jeszcze jednego bloku.

Spółka zależna od Vantage Development S.A. złożyła 28 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Małopanewskiej 4-4a budynku wielorodzinnego. Ma stanąć na działkach nr 7/5, 7/10, 7/11 oraz 7/12, o łącznej powierzchni 1 179 mkw. Za projekt odpowiada Group-Arch Sp. z o.o. Deweloper nie wyjaśnia, czy będzie to nowa inwestycja, czy kontynuacja Dorzecza Legnickiej. Nie chce w tej chwili komentować tego przedsięwzięcia.

UM Wrocławia


Chłodnia kupiona za ponad 30 milionów

Vantage Development zakupił w listopadzie 2016 roku prawo użytkowania wieczystego trzyhektarowego terenu chłodni położonego pomiędzy Magnolią Park a Rodzinnym Ogrodem Działkowym "Krokus". Zapłacił ponad 34 mln 285 tys. zł brutto.

Rok później
 ruszył z realizacją pierwszego (podzielonego na dwie części) etapu osiedla Dorzecze Legnickiej (zaprojektowanego także przez Group-Arch). Oddał już do użytku 288 mieszkań. Jeszcze w tym roku chce wprowadzić na rynek lokale w pozostałych dwóch planowanych fazach. W sumie zrealizuje ich 640 w pięciopiętrowych budynkach.

materiały inwestora


W innej lokalizacji Vantage już buduje

Ten wrocławski deweloper ruszył już też z projektem przy samej ul. LegnickiejLegnicka 33 to dziesięciopiętrowy blok na Szczepinie z niespełna 240 mieszkaniami oraz kilkunastoma lokalami usługowymi. Inwestor zapewnia 222 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, a do tego stanowiska naziemne. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora


W sąsiedztwie Magnolii przybędzie też mieszkań na wynajem

Po drugiej stronie Magnolii (w stosunku do Dorzecza Legnickiej) również szykuje się nowa inwestycja, przy ul. Jaworskiej. Inwestgrupa Sp. z o.o. zrealizuje budynek B Urban sięgający 12 pięter z lokalami na wynajem, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Oferuje ponad 400 kawalerek i przeszło 30 dwupokojowych apartamentów.

materiały inwestora