Wrocław: Vantage Development przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji na Szczepiniefot. Jakub Zazula

Wrocław: Vantage Development przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji na Szczepinie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper kupił nieruchomość przy ulicy Legnickiej w ubiegłym roku. Zapłacił za nią prawie 20 milionów złotych netto. Wybuduje na niej ponad 200 mieszkań. Rozpoczął już starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń.
Magistrat wszczął 8 stycznia, na wniosek Vantage Development S.A. z 21 grudnia, postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji planowanej przy zbiegu ul. Legnickiej i Poznańskiej. Chodzi o budowę budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i z garażami. Powstanie na działkach nr 5/1, 6/2  i 7/2, o łącznej powierzchni 4563 mkw.
Przedmiotowa inwestycja należy do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko […] Z uwagi na skomplikowany charakter sprawy, zostanie załatwiona w terminie dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania – informują urzędnicy.
Deweloper kupił nieruchomość w październiku ubiegłego roku, po tym jak miasto zrezygnowało z prawa pierwokupu. Zapłacił 18 mln zł netto. Wybuduje na niej budynek z 254 mieszkaniami i 4 lokalami usługowymi.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii.
UM Wrocławia
REKLAMA

W innej lokalizacji też są plany budowy

W tym roku donosiliśmy, że jeszcze jeden duży deweloper przygotowuje się do budowy mieszkań na Szczepinie. Lokum Deweloper S.A. sfinalizował zakup gruntu za ponad 30 mln zł netto. Łącznie za około 10 hektarów ziemi zapłacił powyżej 75 mln zł netto. Planuje realizację ponad 1000 lokali.

Wkrótce nowy plac zabaw

Mieszkańcy Szczepina mogą spodziewać się już niedługo zakończenia prac nad utworzeniem placu zabaw dla starszych dzieci na skwerze św. o. Damiana de Veuster. Inwestycja jest realizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. O szczegółach pisaliśmy w listopadzie.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA