DODAJ

Wrocław: Obok Lidla na Gądowie Małym stanie nowy biurowiec. Dach Bud sprzedaje nieruchomość

Biura / Wrocław
Wrocław: Obok Lidla na
Mariusz Bartodziej
2018-07-27 10:02:17
Wrocławski deweloper stara się o uzyskanie niezbędnych pozwoleń w sprawie inwestycji planowanej przy ulicy Balonowej/Bystrzyckiej. Zamierza jednak ją sprzedać.

Dach Bud Sp. z o.o. złożył 11 lipca wniosek o pozwolenie na budowę pomiędzy ul. Balonową a Bystrzycką (tuż obok Lidla) budynku usługowego z wbudowanym garażem. Stanie na działce nr 5/331, o powierzchni 5404 tys. mkw. Projekt przygotowuje architekt Krzysztof Wrzos, który współpracował już z tym deweloperem m.in. przy osiedlu przy ul. Smardzowskiej i budynku wielorodzinnym przy Lotniczej.

UM Wrocławia


Działka jednak na sprzedaż

Inwestor informował w marcu, że pracuje nad projektem obiektu przy ul. Balonowej/Bystrzyckiej. Planował budowę dwupiętrowego budynku komercyjnego o łącznej powierzchni około 3,4 tys. mkw. Na pierwszej kondygnacji miały się znaleźć lokale usługowe, natomiast na drugiej i trzeciejbiura o powierzchniach ok. 50-100 mkw. z możliwością łączenia i dostosowania do indywidualnych potrzeb. Deweloper przewidywał także utworzenie garażu podziemnego oraz naziemnych miejsc postojowych. Termin realizacji wyznaczył na II połowę 2019 roku.

Dach Bud ogłosił jednak w lipcu, że chce sprzedać działkę wraz z pozwoleniem na budowę, o które się stara. Nie chce odpowiadać na nasze pytania dotyczące nieruchomości. Informacji udziela wyłącznie potencjalnym nabywcom.

Ten deweloper wybudował już po sąsiedzku, przy ul. Balonowej 39-43, budynek wielorodzinny. Znalazło się w nim 210 mieszkań i 139 miejsc parkingowych w garażu. Inwestor zakończył prace w 2003 roku.

Biurowców na Gądowie Małym przybędzie

Na Gądowie Małym szykuje się jeszcze znacznie większa inwestycja biurowa – przy ul. Na Ostatnim Groszu. Za jej realizację odpowiada Echo Investment S.A., które wybudowało już dwa biurowce w tej lokalizacji. O planach dewelopera informowaliśmy w tym tygodniu. Jak mówił Radiu Wrocław Rafał Mazurczak z zarządu spółki, planują utworzyć na kilkuhektarowej nieruchomości czteroetapowy kompleks  biurowy o łącznej powierzchni ok. 80 tys. mkw. – zaczynając od obiektu o pow. 15 tys. mkw.

fot. investphoto.pl