Wrocław: Arkop zbuduje setki apartamentów na wynajem przy pętli Nowy Dwórźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Arkop zbuduje setki apartamentów na wynajem przy pętli Nowy Dwór

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper przygotowuje się już do uzyskania niezbędnych pozwoleń. To będzie jego pierwsza inwestycja typu condo. W pierwszym etapie zrealizuje w ramach Apartamentów Żernicka ponad 200 lokali mieszkalnych, o metrażach do 30 metrów kwadratowych, oraz kilka usługowych.
Arkop Deweloper złożył 27 marca wniosek o pozwolenie na budowę hotelu z usługami pomiędzy ulicami Rogowską a Żernicką. Stanie na działce nr 14/73, o powierzchni 6227 mkw. Znajduje się w sąsiedztwie pętli autobusowej i przystanku kolejowego Wrocław Nowy Dwór. Miasto sprzedało tę nieruchomość w maju 2017 roku za 3 mln 290 tys. zł. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 800 tys. zł.
Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Pro-Art Konopka S.c. Deweloper nie wyznaczył jeszcze terminów prowadzenia robót.
UM Wrocławia

Na początek przeszło 230 lokali, w tym usługi

Kompleks Apartamenty Żernicka to pierwsza inwestycja Arkopu typu condo, tj. na najem krótko- i długoterminowy. Są popularne przede wszystkim w górach i nad morzem, ale pojawiają się też w centrach dużych miast.
REKLAMA
W pierwszym etapie powstanie przy ul. Żernickiej czteropiętrowy budynek z 224 apartamentami w standardzie "pod klucz". Ich metraże wyniosą od 16,9 do 30 mkw. Parter zajmie 9 lokali usługowych. Miejsca parkingowe będą dostępne w garażu podziemnym.
Inwestycja skierowana jest do młodych ludzi, którzy startując w samodzielne życie, poszukują mieszkania za rozsądną cenę w dobrej lokalizacji. To także propozycja dla osób inwestujących w nieruchomości na wynajem, którym deweloper gotowy jest zapewnić obsługę profesjonalnego operatora – tłumaczy Arkop.

Będą też nowe mieszkania

Mieszkańcy Nowego Dworu mogą spodziewać się nowej inwestycji także przy ul. Rogowskiej, bliżej Strzegomskiej. W grudniu donosiliśmy o sprzedaży miejskiej działki. Zgłosiło się trzynastu chętnych. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. zaoferowało przeszło 3 mln zł netto, trzykrotnie przebijając wartość ceny wywoławczej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA