DODAJ

Wrocław: Arkop zbuduje setki apartamentów na wynajem przy pętli Nowy Dwór

Hotele / Wrocław
Wrocław: Arkop zbuduje setki
Mariusz Bartodziej
2019-05-03 11:44:07
Wrocławski deweloper przygotowuje się już do uzyskania niezbędnych pozwoleń. To będzie jego pierwsza inwestycja typu condo. W pierwszym etapie zrealizuje w ramach Apartamentów Żernicka ponad 200 lokali mieszkalnych, o metrażach do 30 metrów kwadratowych, oraz kilka usługowych.

Arkop Deweloper złożył 27 marca wniosek o pozwolenie na budowę hotelu z usługami pomiędzy ulicami Rogowską a Żernicką. Stanie na działce nr 14/73, o powierzchni 6227 mkw. Znajduje się w sąsiedztwie pętli autobusowej i przystanku kolejowego Wrocław Nowy Dwór. Miasto sprzedało tę nieruchomość w maju 2017 roku za 3 mln 290 tys. zł. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 800 tys. zł.

Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Pro-Art Konopka S.c. Deweloper nie wyznaczył jeszcze terminów prowadzenia robót.

UM Wrocławia


Na początek przeszło 230 lokali, w tym usługi

Kompleks Apartamenty Żernicka to pierwsza inwestycja Arkopu typu condo, tj. na najem krótko- i długoterminowy. Są popularne przede wszystkim w górach i nad morzem, ale pojawiają się też w centrach dużych miast.

W pierwszym etapie powstanie przy ul. Żernickiej czteropiętrowy budynek z 224 apartamentami w standardzie "pod klucz". Ich metraże wyniosą od 16,9 do 30 mkw. Parter zajmie 9 lokali usługowych. Miejsca parkingowe będą dostępne w garażu podziemnym.

Inwestycja skierowana jest do młodych ludzi, którzy startując w samodzielne życie, poszukują mieszkania za rozsądną cenę w dobrej lokalizacji. To także propozycja dla osób inwestujących w nieruchomości na wynajem, którym deweloper gotowy jest zapewnić obsługę profesjonalnego operatora – tłumaczy Arkop.

Będą też nowe mieszkania

Mieszkańcy Nowego Dworu mogą spodziewać się nowej inwestycji także przy ul. Rogowskiej, bliżej Strzegomskiej. W grudniu donosiliśmy o sprzedaży miejskiej działki. Zgłosiło się trzynastu chętnych. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. zaoferowało przeszło 3 mln zł netto, trzykrotnie przebijając wartość ceny wywoławczej.