DODAJ

Wrocław: Studio Plac Dominikański – Toscom postawi aparthotel w sąsiedztwie Starego Miasta [WIZUALIZACJE]

Hotele / Wrocław
Wrocław: Studio Plac Dominikański
Mariusz Bartodziej
2019-10-03 12:24:52
Wrocławski deweloper przymierzał się do tej inwestycji od kilku lat. Zrealizuje przy zbiegu ulic Krasińskiego i Traugutta apartamentowiec o ośmiu kondygnacjach nadziemnych z lokalami pod wynajem. Oferuje ich blisko 140, o metrażach do ponad 47 metrów kwadratowych. W obiekcie będą tez dostępne usługi i recepcja.

Toscom Development Sp. z o.o. (znany m.in. z inwestycji Armii Krajowej 46A oraz Polaka 10 i 14) już w styczniu 2018 roku uzyskał pozwolenie na przebudowę z rozbudową istniejącego przy ul. Krasińskiego 13a (numeracja się zmieni) na Przedmieściu Oławskim budynku biurowego na hotelowy. W ubiegłym miesiącu urzędnicy zatwierdzili zmiany w projekcie przygotowanym przez Pracownię Projektową Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Teraz deweloper przedstawił szczegóły inwestycji planowanej na działkach nr 3/2 i 10/8 o łącznej powierzchni 1 607 mkw. Z budową ruszy do końca roku.

UM Wrocławia


Apartamenty, usługi i recepcja

Studio Plac Dominikański to sześcio-/siedmiopiętrowy aparthotel z ceglaną elewacją, o łącznej powierzchni użytkowej 3,8 tys. mkw. Mieści się w nim 138 jedno- i dwupokojowych apartamentów, o metrażach od 15,6 do 47,5 mkw. Mieszkańcy skorzystają z 20 miejsc postojowych w garażu podziemnym.

materiały inwestora


Ofertę uzupełniają cztery lokale usługowe o powierzchniach 44,48-148,40 mkw. (w sumie 356,11 mkw.). W obiekcie znajdzie się też miejsce dla ochrony i recepcji. Najmem apartamentów zajmie się wybrany operator.

Więcej wizualizacji w galerii.

Setki nowych apartamentów pod wynajem

Nowy aparthotel powstanie także po drugiej stronie Starego Miasta. Grupa CTE dokończy budowę budynku stojącego przy ul. Sikorskiego. W Stay Inn Apartments znajdzie się przestrzeń na usługi oraz 100 apartamentów inwestycyjnych, o metrażach od 17 do 27 mkw. Inwestycja jest już w sprzedaży. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

materiały inwestora


Podobny projekt zrealizuje przy ul. Jaworskiej Inwestgrupa Sp. z o.o. Budynek B Urban sięgnie dwunastu pięter. Będzie w nim dostępnych ponad 400 kawalerek i dwupokojowych lokali. Opisywaliśmy tę inwestycję w lipcu.

materiały inwestora