DODAJ

Wrocław: Nowa Manufaktura – IMS zbuduje osiedle w miejsce dawnej fabryki samochodów na Przedmieściu Oławskim [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Nowa Manufaktura –
Mariusz Bartodziej
2019-11-15 13:06:36
Krakowski deweloper przygotowuje tę inwestycję od blisko trzech lat. Z początkiem przyszłego roku ruszy z jej realizacją. Rozbierze istniejące przy ulicy Kościuszki obiekty i postawi w ich miejsce budynek z ponad 300 mieszkaniami. Przewidział też przestrzeń dla usług.

IMS Budownictwo Sp. z o.o. zapowiedział swoją drugą, po dwuetapowych Krakowskich Tarasach, inwestycję we Wrocławiu (zapowiadaliśmy ją m.in. w kwietniu ubiegłego roku). 16 czerwca uzyskał pozwolenie (już się uprawomocniło) na budowę budynków wielorodzinnych o łącznej kubaturze 57 497 metrów sześciennych. Powstaną przy ul. Kościuszki 116-118, 120-122 i 124a na Przedmieściu Oławskim. Zajmą działki nr 65/83, 70/2 oraz 71, o powierzchni w sumie 6 211 mkw. Mieszczą się tam zabudowania dawnej fabryki samochodów Otto Beckmann & Co (przestała funkcjonować jeszcze przed II wojną światową).

Deweloper zamierza prowadzić budowę od początku stycznia 2020 roku do końca grudnia 2021 r. Sprzedaż chce rozpocząć w lutym. Na generalnego wykonawcę wyznaczył firmę Technobud Nowy Sącz. Projekt przygotowała wrocławska pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.

UM Wrocławia
UM Wrocławia

Jakub Zazula

Mieszkania z dużymi tarasami

Osiedle Nowa Manufaktura (nazwa nawiązuje do historycznej fabryki) stworzy trzysegmentowy budynek wielorodzinny z siedmioma/dziewięcioma kondygnacjami. Znajdzie się w nich 306 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 13 tys. mkw., od kawalerek po lokale trzypokojowe. Metraże wyniosą 25-71 mkw. Deweloper wylicza wśród udogodnień m.in. duże tarasy, wózkownie/rowerownie, monitoring i wysoki standard wykończenia. Zaplanował 251 miejsc postojowych w dwupoziomowym garażu podziemnym i dwa lokale usługowe na parterze o łącznej powierzchni 380 mkw.

Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.

Nowe biura i mikroapartamenty

Na Przedmieściu Oławskim deweloperzy zrealizują też inwestycje innego typu. W październiku przedstawialiśmy szczegóły Krakowskiej 35 od Atal S.A. Powierzchnia użytkowa pięciopiętrowego biurowca wyniesie ponad 13 tys. mkw. Powstaje w sąsiedztwie osiedla Krakowska 37 z lokalami inwestycyjnymi.

materiały inwestora

Za to przy zbiegu ul. Krasińskiego i Traugutta będzie budował Toscom Development Sp. z o.o. Studio Plac Dominikański to sześcio-siedmiopiętrowy aparthotel z ceglaną elewacją, o łącznej powierzchni użytkowej blisko 4 tys. mkw. Pomieści prawie 140 jedno- i dwupokojowych apartamentów o metrażach do 47,5 mkw. W budynku znajdzie się też kilka lokali usługowych. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

materiały inwestora