Wrocław: Wpłynęło kolejne odwołanie w sprawie budowy ponad 300 mieszkań na Przedmieściu Oławskimźródło: Jakub Zazula

Wrocław: Wpłynęło kolejne odwołanie w sprawie budowy ponad 300 mieszkań na Przedmieściu Oławskim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Krakowski deweloper IMS Budownictwo Sp. z o.o. wyburzy resztę obiektów przy ulicy Kościuszki 116-118, 120-122, 124a i wybuduje w ich miejsce dwa dziewięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne. Wcześniej musi jednak otrzymać prawomocne decyzje, a z tym ma kłopot.
Pełnomocnicy spółki Vista Development Sp. z o.o. odwołali się 3 kwietnia od decyzji prezydenta miasta z 14 marca, stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko inwestycji planowanej przez IMS Budownictwo Sp. z o.o. Urzędnicy przekazali 10 kwietnia akta sprawy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu.
Vista Development to spółka powiązana z warszawskim deweloperem RED Real Estate Development Sp. z o.o., który realizuje we Wrocławiu Nową Papiernię. Jego wrocławskie biuro sprzedaży znajduje się przy ul. Kościuszki 116-118.
To już drugie odwołanie w sprawie inwestycji planowanej przez IMS Budownictwo przy ul. Kościuszki. O pierwszym informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Deweloper czeka także już od roku na wydanie pozwolenia na budowę.
Jakub Zazula

Ponad 300 mieszkań w dwóch budynkach

REKLAMA
Osiedla ma powstać przy ul. Kościuszki 116-118, 120-122 i 124a, na działkach nr 65/83, 70/2 oraz 71 o łącznej powierzchni ponad 6,2 tys. mkw. W tej lokalizacji mieściły się dawniej pawilony. Inwestor zamierza wyburzyć wszystkie istniejące obiekty na wymienionych działkach.
W ramach inwestycji powstaną dwa dziewięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym na 258 miejsc. Powierzchnia użytkowa 316 mieszkań wyniesie 13 tys. mkw., natomiast 2 lokali usługowych na parterze380 mkw. Deweloper wprowadzi inwestycję do sprzedaży po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Projekt przygotowuje biuro AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp.k.
To będzie drugie przedsięwzięcie krakowskiego dewelopera we Wrocławiu. Pierwszym jest osiedle Krakowskie Tarasy przy ul. Krakowskiej 86 – także na Przedmieściu Oławskim.
fot. investphoto.pl

Inwestorzy i miasto zwracają się ku Przedmieściu Oławskiemu

Ta część Wrocławia nieustannie się zmienia. Jeden z deweloperów planuje przebudowę zabytkowej kamienicy, drugi realizuje duże osiedle lokali na wynajem, a trzeci zamierza wybudować budynki wielorodzinne w miejsce części kompleksu dawnego Browaru Haasego. Magistrat natomiast utworzy w dwóch lokalizacjach Centra Aktywności Lokalnej, remontując przy tym oficyny. O wspomnianych przedsięwzięciach pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA