Na Starym Mieście we Wrocławiu ruszyła budowa kompleksu Bernardyńska źródło: Maćków Pracownia Projektowa

Na Starym Mieście we Wrocławiu ruszyła budowa kompleksu Bernardyńska

ZDJĘCIA + FILM + WIZUALIZACJE
REKLAMA
W samym centrum Wrocławia, na Starym Mieście, na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami: Bernardyńską, Purkyniego i Janickiego we Wrocławiu, tuż przy Parku Słowackiego, Panoramy Racławickiej i Muzeum Architektury ruszyła budowa nowego, dużego kompleksu mieszkaniowo-usługowego "Bernardyńska". 
Inwestorem jest zanany wrocławski deweloper - firma Toscom Development. Za projekt architektoniczny przedsięwzięcia odpowiada jedna z najbardziej znanych i renomowanych polskich pracowni -  Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Vista Constructions, która na zlecenie inwestora zrealizuje budynek o kubaturze ok. 44 tys. m3. Pozwolenia administracyjne uzyskiwała powiązana z Toscom spółka HCS 2
Filip Heliasz - facebook.com/Wrocław-Inwestycje-budowlane-112986746855263/
Filip Heliasz - facebook.com/Wrocław-Inwestycje-budowlane-112986746855263/
Filip Heliasz - facebook.com/Wrocław-Inwestycje-budowlane-112986746855263/

W zabytkowej części Wrocławia, nazywanej w XIV wieku Nowym Miastem, powstaje pierwsza wrocławska inwestycja przewyższająca klasę premium

Bernardyńska - flagowe przedsięwzięcie TOSCOM Development - stanowi głęboki ukłon w stronę rozwiązań luksusowych, innowacyjnych i pełnych rozmachu. Inwestycja jest kierowana do tych mieszkańców, którzy w architekturze poszukują prestiżu oraz komfortu, połączonych ze spokojem i zaletami życia w ścisłym centrum miasta.

Inwestor opublikował zapowiedź tego projektu i wizualizacje. W filmie zaprezentowanym przez Toscom, o tym wyjątkowym projekcie opowiada słynny wrocławski architekt, Zbigniew Maćków:
REKLAMA
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa


We Wrocławiu istnieją już budynki stylowe i nowoczesne. Jednak pomimo tego, że stolica Dolnego Śląska należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się miast europejskich - nie dysponuje luksusowymi budynkami z dziejowym rodowodem. Stąd inwestycja Bernardyńska firmy TOSCOM Development będzie unikalną przestrzenią, w której można z jednej strony znaleźć nowoczesne, najbardziej luksusowe rozwiązania, a z drugiej - niespotykane wzornictwo, elementy zabytkowe oraz wykończenia stanowiące ukłon w stronę sztuki, a także ekskluzywne części wspólne i miejsca umożliwiające mieszkańcom relaks oraz okazję do codziennego realizowania swoich pasji w strefie sportowej.Najważniejsza inwestycja w historii

W absolutnym centrum Wrocławia200 m od Galerii Dominikańskiej850 m od Rynku, nieopodal Hali Targowej i w bezpośredniej bliskości Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego oraz najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego, wkomponowana w historyczną zabudowę inwestycja Bernardyńska stworzy w sąsiedztwie Muzeum Architektury i nadodrzańskich Bulwarów Dunikowskiego przestrzeń unikalną. Tuż za głównymi podwojami mieszkańców witać będzie okazałe, 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, o imponującej wysokości metrów. Poszerzone portale wejściowe do mieszkań, wyciszone korytarze i wykonywane na indywidualne zamówienie drewniane drzwi to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie. 

Z myślą o tych mieszkańcach, którzy pragną w komfortowych warunkach i spokoju pracować lub spotkać się z kontrahentami, zostanie przygotowana przestrzeń coworkingowa z systemem rezerwacji. 

Na poziomie -1 oraz -2 zaprojektowana została strefa sportu i relaksu – z nowoczesnym, pełnowymiarowym, profesjonalnym kortem do squash i siłownią, a także relaksacyjną strefą SPA, obejmująca dwie duże sauny, jacuzzi, oraz pokoje do masażu i jogi. Komfort przebywania w budynku zapewnią dodatkowo klimatyzowane wnętrza.
Wartość dla pokoleń

Najnowszą, unikalną inwestycję firmy TOSCOM Development współtworzą elementy, skoncentrowane wokół najistotniejszej potrzeby jego mieszkańców – komforcie życia. Bazując na historycznych odwołaniach deweloper w porozumieniu z architektem zaprojektowali nieruchomość przy ulicy Bernardyńskiej jako niezwykle prestiżową i jedyną w swoim rodzaju.

– Na szacunku do architektonicznego i historycznego dziedzictwa budujemy wartość dla pokoleń. Podejmując się stworzenia inwestycji przy ulicy Bernardyńskiej, pragnęliśmy spojrzeć na to niezwykłe miejsce oczyma dawnych wrocławian. Traktując je z szacunkiem, zrozumieniem i odnosząc się do jego historii, proponujemy niezwykły budynek mieszkalny. Jego projekt nawiązuje do estetyki dawnego zespołu poklasztornego, a elewacja wykończona cegłą klinkierową ułożoną w formie jodełki stanowi harmonijne przedłużenie pierzei ulicy Bernardyńskiej – mówi Tomasz Szychliński, Prezes Zarządu TOSCOM Development Jak dodaje Zbigniew Maćków, autor projektu inwestycji Bernardyńska: – W projekcie zależało nam na stworzeniu wielkomiejskiej architektury,  która skalą, jakością materiałów i detalem nawiązuje do najlepszych wrocławskich dziejowych tradycji. Miejscowo obniżone, poszczególne bryły budynku idealnie dopełniają historyczne sąsiedztwo inwestycji. Stosując charakterystyczne dla Wrocławia środki wyrazu architektonicznego – gzymsy koronujące, wycofanie ostatnich dwóch kondygnacji czy podcięte partery – idealnie wpisaliśmy nowy budynek w otoczenie. Na to nałożyliśmy współczesny język architektury oparty na gramatyce klinkieru, odwołujący się do szlachetnego kontekstu budynku dawnego Okręgowego Urzędu Pocztowego. Zgodnie z zaleceniami planistycznymi, stworzyliśmy unikalną, nową, w pełni dostępną przestrzeń publiczną. Ten kameralny, miejski plac zamyka jedna z najpiękniejszych wrocławskich dominant - ściana kościoła dawnego klasztoru Bernardynów. W ten sposób w sercu Wrocławia powstanie miejsce absolutnie wyjątkowe, które obejmować będzie lokale handlowo-usługowe oraz mieszkania od 30 metrowych lokali typu studio do 200-metrowych penthousów o wyjątkowej wysokości - zaczynającej się od 275 cm  a kończącej na 340 cm  podkreśla Maćków.


Prace budowlane mają zakończyć się za dwa lata. Oficjalna sprzedaż lokali rozpocznie się na początku 2022 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA