Ruszyła budowa pierwszej wieży Quorum w centrum Wrocławia źródło: materiały inwestora

Ruszyła budowa pierwszej wieży Quorum w centrum Wrocławia

FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA
Cavatina ruszyła 16 listopada z budową pierwszej wieży swojego najnowszego projektu we Wrocławiu - Quorum Office Park przy ul. Sikorskiego. Deweloper zrealizuje przy ulicy Sikorskiego wielofunkcyjny kompleks sięgający ponad 30 kondygnacji. Pierwszy powstanie 24-kondygnacyjny wieżowiec mieszkalny z około 330 lokalami. W pozostałych budynkach będzie dostępne ok. 80 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Przypomnijmy, Cavatina Holding S.A. otrzymała 25 sierpnia pozwolenie na budowę budynków biurowo-usługowych A i B oraz mieszkalno-usługowego C przy ul. Sikorskiego 13 na wrocławskim Szczepinie, nad rzeką. Powstaną na działce nr 2/2 o powierzchni 1,858 ha. Po drugiej stronie drogi, przy Sikorskiego 26-32 (parcele nr 9/3 i 9/4 o łącznej pow. 1,0632 ha), planuje jeszcze czwarty obiekt (D) – biurowy. Wszystkie będą stanowiły jeden kompleks o nazwie Quorum. Deweloper odpowiada też za projekt i generalne wykonawstwo.

Źródło filmu: https://www.facebook.com/Wroclaw-Inwestycje-budowlane-112986746855263
materiały inwestora
Cavatina rozpocznie budowę od 24-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego, (następne w kolejności są biurowce A i B). Pomieści około 330 mieszkań, głównie dwupokojowych (dostępne będą także kawalerki oraz lokale trzy- i czteropokojowe). Metraże wyniosą 30-70 mkw. Deweloper zaplanował na podium tereny zielone, a na 11 kondygnacji pomieszczenia wspólne. Ich funkcje dopasuje do potrzeb lokatorów.
REKLAMA
Filip Heliasz - https://www.facebook.com/Wroclaw-Inwestycje-budowlane-112986746855263
Filip Heliasz - https://www.facebook.com/Wroclaw-Inwestycje-budowlane-112986746855263
Filip Heliasz - https://www.facebook.com/Wroclaw-Inwestycje-budowlane-112986746855263

Liczne biura, lokale przy bulwarze i punkt widokowy

Wysokość budowli składających się na Quorum będzie zróżnicowana48202431 i 35 kondygnacji. Powierzchnia biurowa kompleksu to ok. 80 000 mkw. GLA. Do tego dojdą lokale usługowe w parterze obiektów od strony wschodniej, północnej i zachodniej oraz dwupoziomowa strefa o takiej funkcji w najwyższym budynku. Na jego ostatniej kondygnacji Cavatina zaplanowała taras widokowy, a na podium całego kompleksu (czwarta kondygnacja) przestrzeń dostępną dla wszystkich pracowników i mieszkańców, przeznaczoną na tarasy i zieleń. Ponadto od południowej strony budynku D (mieszczącego się po przeciwnej stronie ulicy) powstaną ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W garażach znajdzie się 1 500 miejsc postojowych.


– Kompleks budynków usytuowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy samym nabrzeżu Odry, której bulwary stanowić będą strefę odpoczynku i rekreacji i jeden z głównych atutów inwestycji – mówi nam przedstawiciel inwestora. – Wzdłuż bulwarów planowany jest szereg lokali usługowych, również o funkcjach gastronomicznych z ogródkami z widokiem na rzekę.

Autor: Mariusz Bartodziej

Komentarze (8)

Napisz komentarz
FB1945(gość)
@Andrzej - To były raczej powojenne dobudówki
Andrzej(gość)
ostatek po Carl Rufer Maschinen Fabrik (producenta maszyny parowej w wiezy na Grobli) znika z powierzchni
Andrzej(gość)
ostatek po Carl Rufer Maschinen Fabrik (producenta maszyny parowej w wiezy na Grobli) znika z powierzchni
Monia(gość)
Ale z przyziemiem to niestety dali ciała :( To jest już ostateczny projekt?
zawiedziona(gość)
za nisko :(
Fan(gość)
NARESZCIE
Rafi(gość)
Super, ta działka długo na to czekała.
Rafi(gość)
Super, ta działka długo na to czekała.
REKLAMA