Wrocław: Miał już stać biurowiec, powstanie obiekt hotelowy. Nowa inwestycja w sąsiedztwie Gądowiankiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miał już stać biurowiec, powstanie obiekt hotelowy. Nowa inwestycja w sąsiedztwie Gądowianki

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Traktatowa 3/5/7
adresWrocław, Traktatowa 3/5/7
inwestorDewelopART Sp. z o.o.
projektantZAH Sp. z o.o.
REKLAMA
Najemcy Traktatowej Business Center na Muchoborze Małym mieli się wprowadzać najpóźniej z początkiem tego roku. Tymczasem zmienił się inwestor, a także koncepcja na zagospodarowanie terenu w rejonie Wrocławskiego Parku Technologicznego.
Spółka Mawi Sp. z o.o. otrzymała 30 września (po ponad trzech miesiącach) pozwolenie na budowę przy ulicy Traktatowej 3, 5 i 7 na Muchoborze Małym (obok estakady Gądowianka) budynku hotelowego o kubaturze 48,3 tys. metrów sześciennych. Powstanie na działce nr 87, której powierzchnia wynosi 1 490 mkw. Projekt przygotowała pracownia ZAH Sp. z o.o.
UM Wrocławia

Od lat planowano budowę biurowca

O inwestycji planowanej w tej lokalizacji donosiliśmy w grudniu 2016 roku. Wrocławska spółka Techcenter zamierzała wybudować tam biurowiec o powierzchni ok. 5,2 tys. mkw. Traktatowa Business Center miał mieć od czterech do ośmiu kondygnacji. Inwestor zaplanował start budowy na pierwszą połowę 2017 roku, a zakończenie na koniec 2018 r. Za to w 2008 roku firma ICE Investment chciała zrealizować przy ul. Traktatowej obiekt biurowy z pow. najmu 2,2 tys. mkw. Wizualizacje planowanej dawniej inwestycji:
REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Nowe domy w przygotowaniu

Na Muchoborze Małym powstanie też osiedle domów. Miasto sprzedało w lipcu nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Strzegomskiej. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 700 tys. zł, a zwycięzcy, zaoferowali ponad dwa razy tyle. Obecnie mieszczą się tam magazyny, przeznaczone zgodnie z planem miejscowym do rozbiórki. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz