Jest zgoda na budowę nowego biurowca w miejscu szkieletorafot. Jan Augustynowski

Jest zgoda na budowę nowego biurowca w miejscu szkieletora

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Inwestor, który prowadzi aktualnie rozbiórkę słynnego szkieletora przy ulicy Kolejowej, ma już pozwolenie na budowę w jego miejscu nowego obiektu biurowo-usługowego.
rozbiórce niedokończonego parkingu przy ulicy Kolejowej donosiliśmy – jako pierwsi – w połowie grudnia zeszłego roku. Od tego czasu obiekt sukcesywnie jest wyburzany.
W tym miejscu aktualny właściciel nieruchomości, czyli warszawska spółka Nowa Nadzieja, chce wybudować nowy biurowiec.
REKLAMA
1 października 2015 roku na żądanie inwestora zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym i infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.
13 lutego 2017 roku spółka Nowa Nadzieja otrzymała pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego przy ulicy Kolejowej.Burzliwe losy szkieletora

Przypomnijmy, straszący od kilkunastu lat szkieletor przy ulicy Kolejowej pierwotnie miał być parkingiem wielopoziomowym. Jego budowę rozpoczęła nieistniejąca już firma Wrocławska Jedynka, ale przez problemy finansowe nigdy nie zakończyła inwestycji.

Potem, w okolicach 2010 i 2011 roku, nowy właściciel tego obiektu – firma Progress Inwestycje Jedynka Bis – zapowiadał, że powstanie tam biurowiec Kolejowa Business Point. W 9-piętrowym budynku, oprócz biur, miał znaleźć się także hotel, lokale usługowe i 360 miejsc parkingowych. Te plany też nie zostały zrealizowane.

Jak zapewniał w listopadzie zeszłego roku Jacek Barski, dyrektor departamentu architektury i rozwoju w magistracie, rejon, w którym znajduje się ta nieruchomość, zawsze był i jest obszarem traktowanym priorytetowo, ze szczególną atencją i troską.

– Plan miejscowy daje duże możliwości inwestycyjne, ustala szerokie spektrum przeznaczeń, parametrów, natomiast nie określa terminu realizacji inwestycji. Już dziś można zaobserwować podwyższenie jakości przestrzeni i rangi tego rejonu miasta – powstała szkoła muzyczna, a na terenie dawnego targowiska planowany jest obiekt sądu apelacyjnego – tłumaczył Barski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA