Działka vis-a-vis wyburzonego szkieletora na sprzedaż. Mogą tam powstać biura albo hotelfot. Jan Augustynowski

Działka vis-a-vis wyburzonego szkieletora na sprzedaż. Mogą tam powstać biura albo hotel

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Urzędnicy szukają kupca na działkę przy ulicy Kolejowej, naprzeciwko wyburzonego szkieletora. Na sprzedawanej nieruchomości może powstać m.in. biurowiec albo hotel.
Wrocławski magistrat właśnie wystawił na sprzedaż działkę przy ulicy Kolejowej o powierzchni 973 metrów kwadratowych. Cenę wywoławczą ustalono na 2 mln 25 tys. złotych, a przetarg odbędzie się 12 września.
Zgodnie z planem miejscowym, mogą tam powstać m.in. biura czy obiekty hotelowe, a także handel detaliczny małopowierzchniowy, obiekty kongresowe i konferencyjne czy drobna produkcja.
REKLAMA
UM Wrocławia
Wystawiona na sprzedaż działka znajduje się vis-a-vis terenu, na którym właśnie dobiega końca rozbiórka słynnego szkieletora.
W tym miejscu aktualny właściciel nieruchomości, czyli warszawska spółka Nowa Nadzieja, chce wybudować nowy biurowiec.
Burzliwe losy szkieletora

Przypomnijmy, straszący przez kilkunaście lat szkieletor przy ulicy Kolejowej pierwotnie miał być parkingiem wielopoziomowym. Jego budowę rozpoczęła nieistniejąca już firma Wrocławska Jedynka, ale przez problemy finansowe nigdy nie zakończyła inwestycji.Potem, w okolicach 2010 i 2011 roku, nowy właściciel tego obiektu – firma Progress Inwestycje Jedynka Bis – zapowiadał, że powstanie tam biurowiec Kolejowa Business Point. W 9-piętrowym budynku, oprócz biur, miał znaleźć się także hotel, lokale usługowe i 360 miejsc parkingowych. Te plany też nie zostały zrealizowane.

Jak zapewniał w listopadzie zeszłego roku Jacek Barski, dyrektor departamentu architektury i rozwoju w magistracie, rejon, w którym znajduje się ta nieruchomość, zawsze był i jest obszarem traktowanym priorytetowo, ze szczególną atencją i troską.

– Plan miejscowy daje duże możliwości inwestycyjne, ustala szerokie spektrum przeznaczeń, parametrów, natomiast nie określa terminu realizacji inwestycji. Już dziś można zaobserwować podwyższenie jakości przestrzeni i rangi tego rejonu miasta – powstała szkoła muzyczna, a na terenie dawnego targowiska planowany jest obiekt sądu apelacyjnego – tłumaczył Barski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA