Kolejowe i pocztowe nieruchomości tuż przy Dworcu Głównym. Czy trafią pod młotek?źródło: Poczta Polska

Kolejowe i pocztowe nieruchomości tuż przy Dworcu Głównym. Czy trafią pod młotek?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Polskie Koleje Państwowe i Poczta Polska posiadają przy ulicy Małachowskiego zabudowane nieruchomości, które mogą trafić pod młotek. Czy rzeczywiście kolejarze i pocztowcy zdecydują się na sprzedaż tych terenów?
REKLAMA
PKP ma do sprzedania nieruchomość przy ulicy Małachowskiego 15. To działka granicząca od południa z torami i peronami kolejowymi, od zachodu z budynkami budynkami administracyjno-biurowymi byłego dworca "Górnośląskiego", a od wschodu z ulicą Piłsudskiego.

– Po przeciwnej stronie ulicy Małachowskiego znajduje się zabudowa mieszkaniowa o niskim standardzie wykończenia. W sąsiedztwie znajduje się zabudowa usługowa związana głównie z komunikacją kolejową oraz kołową oraz zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna – wyliczają kolejarze.

Grunt ma powierzchnię 2 555 metrów kwadratowych, a powierzchnia stojącego na nim budynku biurowego to 1 227 metrów kwadratowych. Obiekt jest wykorzystywany jako noclegownia dla bezdomnych.

Orientacyjna cena to 2 mln 380 tys. złotych, ale kolejarze na razie zrezygnowali z planów sprzedaży tego terenu.

– Obecnie nieruchomość nie jest przewidywana do zbycia, stąd oferta jakiś czas temu została usunięta z naszej strony internetowej – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Małgorzata Klinger z wydziału sprzedaży PKP S.A.

Poczta chce sprzedać magazyny

Z kolei pocztowcy mają w planach sprzedaż nieruchomości przy ulicy Małachowskiego 1-9. Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.


– Obecnie prowadzimy dodatkowe analizy dotyczące opłacalności i zasadności sprzedaży – wyjaśniają portalowi InvestMap.pl przedstawiciele biura prasowego Poczty Polskiej.

Grunt ma powierzchnię 4 235 metrów kwadratowych, a stojące na nim budynki biurowo-magazynowe – 7 890 metrów kwadratowych

Od południa i zachodu nieruchomość jest otoczona terenami kolejowymi, od północy ulica Małachowskiego (vis-a-vis stoi kompleks Silver Tower Center), a od wschodu – nieruchomością należącą do Poczty Polskiej.

Na terenie nieruchomości znajdują się budynki biurowo-magazynowe, które przez lata były wykorzystywane do celów spedycji pocztowej, ale obecnie są używane tylko w niewielkiej części. 

Część stojących tam budynków jest w złym stanie technicznym i wymaga remontu albo rozbiórki. 

Poczta Polska zamierza sprzedaż prawo użytkowania wieczystego gruntu do 2093 roku (właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa) wraz z prawem własności budynków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA