DODAJ

Wrocław: W Leśnicy powstanie market i osiedle willi miejskich? Miasto sprzeda działki

Wrocław
Wrocław: W Leśnicy powstanie
Mariusz Bartodziej
2019-10-04 09:03:20
Urzędnicy przygotowują do sprzedaży dwie nieruchomości położone przy ulicy Pawła Eluarda. Jedna z nich jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, a druga usługową. Ich łączna powierzchnia przekracza 1,6 hektara.

Magistrat dodał 30 września do swojej oferty nieruchomość znajdującą się przy ul. Pawła Eluarda 40-48. Składają się na nią działki nr 23, 24, 25, 26 i 27, o łącznej powierzchni 8 339 mkw. Termin, rodzaj przetargu ani cena wywoławcza nie są jeszcze znane.

Teren jest przeznaczony w planie miejscowym pod usługi finansowe, gastronomiczne, wypoczynkowe, czy związane z obsługą firm. Ponadto mogą na nim powstać obiekty handlowe: detaliczne (o pow. sprzedaży do 1 500 mkw., przy czym Lidl przy ul. Wojanowskiej ma ponad 1 000 mkw.) i hurtowe. Budynki mają sięgnąć maksymalnie 13 m.

UM Wrocławia


Pod młotek trafią też inne parcele

Miasto przygotowuje do sprzedaży jeszcze jedną nieruchomość zlokalizowaną przy tej ulicy, pod nr 61-73 (przy domach w rejonie ul. Junackiej i Krępickiej). Pow. działek nr 130/2, 130/3 oraz 10/17 wynosi w sumie 7 958 mkw. Szczegóły postępowania nie są jeszcze znane.

Plan miejscowy przeznacza ten grunt pod zabudowę wielorodzinną uzupełnioną o usługi w parterze z niezależnym wejściem. Wskaźnik intensywności zabudowy ma wynieść najwyżej 1,2. Dopuszczalne są trzykondygnacyjne (ostatnia jako poddasze) małe domy mieszkalne (nie więcej niż trzy klatki schodowe z dziewięcioma mieszkaniami każda) i wille wielorodzinne (od trzech do sześciu mieszkań, na działce o pow. minimum 1 000 mkw.).

UM Wrocławia


Więcej mieszkań w Leśnicy

Nowa inwestycja szykuje się też m.in. w rejonie ul. Brzezińskiej i Dolnobrzeskiej. Zrealizuje ją poznańska spółka Adverteam Group Sp. z o.o. W lipcu donosiliśmy, że osiedle będzie większe, niż początkowo można było się spodziewać.