Wrocław: WPBM inwestuje przy oporowskim kąpielisku. Płaci miliony za sam gruntźródło: Investphoto.pl

Wrocław: WPBM inwestuje przy oporowskim kąpielisku. Płaci miliony za sam grunt

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper był jedynym chętnym na państwowy teren przy ulicy Jordanowskiej. Dzięki temu wystarczyło zaoferowanie ponad 8,5 miliona złotych. Może zbudować osiedle willi miejskich.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozstrzygnął 22 lipca przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Jordanowskiej na wrocławskim Oporowie (w sąsiedztwie kąpieliska). Cena wywoławcza wynosiła 8 mln 437 tys. zł. Jedynym uczestnikiem było Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego Mój Dom S.A. i to ono zostało kandydatem na nabywcę gruntu. Zapłaci 8 mln 521 tys. zł.
Nie posiadamy jeszcze szczegółowych informacji o planowanej inwestycji – mówi nam Sergiusz Ratajczyk, specjalista ds. marketingu w WPBM Mój Dom S.A.

Trzykondygnacyjne wille

Powierzchnia działki nr 50/12 to 7 659 mkw. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza ją przede wszystkim pod zabudowę wielorodzinną w formie willi miejskich (maksymalnie dziewięć mieszkań w budynku). Działka budowlana pod każdą z nich musi mieć co najmniej 1 200 mkw. Nowe obiekty będą miały najwyżej trzy kondygnacje nadziemne (ostatnia w formie poddasza) i 15 m wysokości.
REKLAMA
Obowiązuje stosowanie rozwiązań technicznych w budynkach mieszkalnych, które zapewniają w nich właściwe warunki akustyczne – podkreślają urzędnicy.
UM Wrocławia

Nowe skrzyżowanie w planach

Miasto przygotowuje się do przebudowy skrzyżowania w tej okolicy. Szuka już pracowni, która opracuje projekt. Nie powstanie jednak rondo, a skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Zajmie m.in. działkę po zabytkowej, dawnej gospodzie – zburzonej w ubiegłym roku. O szczegółach pisaliśmy w zeszłym tygodniu.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA