Wrocław: Na Przedmieściu Świdnickim przybędzie mieszkańfot. Jakub Zazula

Wrocław: Na Przedmieściu Świdnickim przybędzie mieszkań

REKLAMA
Miasto sprzedało teren przy ulicy Joachima Lelewela w ubiegłym roku, za prawie dwa miliony złotych. Chętnych było kilkunastu. Zwycięska firma Skan Konsylium może wkrótce ruszać z budową.

Wrocławska spółka Skan Konsylium Sp. z o.o Sp. k. otrzymała 27 listopada pozwolenie na budowę przy ul. Lelewela 11 na Przedmieściu Świdnickim (pod wskazanym adresem mieści się kamienica, chodzi więc o przylegający do niej pusty teren) budynku wielorodzinnego o kubaturze 2 285 metrów sześciennych z lokalem usługowym i garażem podziemnym. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. z Wrocławia. Inwestor nie udziela informacji o szczegółach przedsięwzięcia.

W lipcu donosiliśmy, że Skan Konsylium stara się o zgodę na realizację domu jednorodzinnego. W skorygowanym dokumencie pojawił się budynek wielorodzinny o kubaturze 6 351 metrów sześciennych. Deweloper wycofał się z tego planu w sierpniu. Drugi wniosek złożył 23 września. Po trwających 20 dni uzgodnieniach z konserwatorem zabytków uzyskał zatwierdzenie projektu.
fot. Jakub Zazula

Prawie dwa miliony za grunt

Miasto sprzedało ten teren w marcu ubiegłego roku. Zgłosiło się czternastu chętnych. Cena wywoławcza wynosiła 560 tys. zł netto. Zwycięzca, Skan Konsylium, zaoferował 1 mln 820 tys. zł.
REKLAMA
Nieruchomość składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 483 mkw., nr 11/9 oraz 11/11. Jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną z wbudowanymi usługami w parterze i parkingiem podziemnym. Jednak część terenu o pow. 250 mkw. (w głąb terenu) nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.


Nowy biurowiec w pobliżu

Kawałek dalej, przy placu Rozjezdnym, szykuje się znacznie większa inwestycja – biurowa. Develia S.A. zakupiła w maju teren po dawnym szkieletorze przy ul. Kolejowej. Zapłaciła ponad 30 mln zł. Może wprowadzić na rynek kilkadziesiąt tysięcy mkw. powierzchni najmu. W tym miesiącu donosiliśmy o rozpoczęciu przez nią przygotowań do tego przedsięwzięcia.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA