DODAJ

Wrocław: Park przy Kolejowej się zmieni. Ruszają konsultacje

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocław: Park przy Kolejowej
Mariusz Bartodziej
2018-11-16 13:13:09
Projekt i koncepcję rewitalizacji terenu zielonego na Przedmieściu Świdnickim przygotuje do przyszłego roku firma XProject. Zanim zacznie, mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi i oczekiwania na organizowanym przez magistrat spotkaniu i poprzez formularz.

Biuro ds. Partycypacji Społecznej wraz z Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich, Fundacją Dom Pokoju oraz Radą Osiedla Przedmieście Świdnickie organizują spotkanie konsultacyjne w sprawie przyszłego wyglądu parku między ulicami Kolejową, Grabiszyńską, Szpitalną a Tęczową. Odbędzie się 29 listopada o godzinie 18:00 w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej przy ul. Grabiszyńskiej 56. Wezmą w nim udział przedstawiciele wykonawcy dokumentacji projektowej i Zarządu Zieleni Miejskiej.

Rozmowy z mieszkańcami zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem prac nad koncepcją zagospodarowania terenu, dzięki czemu ich uwagi będą mogły zostać uwzględnione w projekcie – wyjaśniają urzędnicy.

Chętni będą mogli również składać uwagi do 2 grudnia poprzez formularz na stronie Wrocław rozmawia.

Ścieżki, oświetlenie i fontanna

O wyłonieniu wykonawcy projektu rewitalizacji parku przy Kolejowej informowaliśmy w październiku. Zwyciężyła pracownia XProject Sp. z o.o. Otrzyma ponad 100 tys. zł. Na realizację zadania ma czas do 31 maja 2019 roku.

Projekt dotyczy prac nad zagospodarowaniem działek nr 7/3, 8/5, 11/14 oraz 12/1, o łącznej powierzchni 2,81 ha. Obejmuje m.in. przyłącze i sieć oświetlenia, infrastruktury pod planowany monitoring, instalacji wodnej, fontanny oraz ścieżek i placyków. Wykonawca projektu weźmie udział w pięciu spotkaniach konsultacyjnych zorganizowanych przez magistrat.

UM Wrocławia


Mieszkanie Plus po sąsiedzku

W bezpośrednim sąsiedztwie parku powstanie osiedle na kilkaset mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Aktualnie trwa konkurs na wyłonienie najlepszej koncepcji inwestycji. O szczegółach pisaliśmy w październiku.

Mieszkańcy decydują o zieleni

Miasto zaplanowało już konsultacje dotyczące zagospodarowania innego terenu zielonego – parku Grabiszyńskiego. Jako że jest to bardzo duży obszar, najpierw zostaną omówione dwie z sześciu wydzielonych stref. Szerzej o tej inwestycji donosiliśmy w tym tygodniu.